Sunday, April 21st, 2024

Büyük çöküş mü geliyor? Bu düşüş alım fırsatı mı?

bitcoin düşecek mi

Ladies and Centilmenler, ETF tarafında çıkışların yoğunlaşması ile Bitcoin tarafında yüzde 10’luk bir geri çekilme görsek de, altların yüzde 20 gerilemeye kadar ulaştığı bir haftayı geride bıraktık.

Büyük çöküş mü geliyor?

Piyasada çok fazla fud gezmeye başladı. ”Çöküş geliyor”, ”Bu piyasa 6 ay toplanmaz”, ”Sonunda 30 K yolculuğu başladı” söylemlerini yanlış buluyorum. Daha önceki yazılarımda zaten Halving öncesi herkesi dışarı atmaya çalışacaklarını yazmıştım. Halving öncesi 56k beklentim hala yok. Ama 67500 altında kapanış geldikçe ihtimal güçlenir bilginiz olsun. Bu yüzden panik satışı yapmak akıllıca değil. Ama alım içinde yüzde 20 nakit olduğu için yeni alım planım yok. Onu artık 56-58k seviyelerine sakladım. Gelirse oradan alırım. Tabii ki Day Trade için bazı fırsatları değerlendireceğim ya da yeni çıkan coinlerde hoşuma gidenleri almaya devam edeceğim. Ben tekrar Big Down’ın Halving sonrası geleceğini düşünüyorum.

Bu düşüş alım fırsatı mı?

Maalesef ki yükselen trend kırılımı gerçekleştiği için piyasayı izlemekte fayda var. Bu bir dışarı atma operasyonumu yoksa fiyatlanan Bitcoin‘de Halving öncesi kar satışımı bunu bize zaman gösterecek. Kendi adıma 3. alımlarımı 56-58k seviyeleri arasında yapacağımı söyledim. %80 malda olduğum için burayı alım fırsatı olarak değerlendirmeyeceğim. Ama elinizdeki mal miktarınız %50 ve altındaysa bir kısmını bahsettiğim seviyelere saklamak şartı ile alım yapılabilir. Unutmayın Fud ya da Fomo ile işimiz yok. Kendi planımızı kurduk ve ona sadık bir şekilde ilerleyeceğiz. İlk beklentimiz 67500 üzerinde iki gün kapanış görmek. Halving’e kadar 74-78k arasına ulaşma beklentim, bu hafta kapanış 68500 altında gelirse biter. Tekrar tekrar yazıyorum şu anda bir ekleme ya da kar satışı düşüncem yok. Tabii çok yükselen coinler gelirse bunlarda kar satışları yapabilirim.

Hayal satın almayın, yatırım yapın!!
Sizleri seviyorum ❤️

Facebook Comments