Saturday, September 23rd, 2023

Büyük Firmanın Hedefi BTC Fiyatını Düşürüp Bitcoin Almak Olabilir Mi?

Dünyanın en büyük servet yöneticilerinden birinin stratejistleri, büyük bir yükseliş grafiği çizen kripto para piyasasına girecek tecrübesiz yatırımcıları uyardı: Hala tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

Yatırımcılara Uyarı

UBS Global Wealth Management yatırımcılara yaptığı uyarılarda, düzenleyici tehditler ve merkez bankası dijital para birimleri arasında kripto para birimlerinin sıfırlanmasının önünde hiçbir engel olmadığını dile getirdi. İsviçre firması fiyatların yakın vadede yükselebileceğini ancak sektörün uzun vadede varoluşsal risklerle karşı karşıya olduğunu ifade ediyor.

Gelişmekte olan küresel piyasalar baş yatırım sorumlusu Michael Bolliger de dahil olmak üzere yazarlar Perşembe günü yayınlanan raporda, “Daha iyi tasarlanmış bir sürüm piyasaya sürüldüğünde veya düzenleyici değişiklikler heyecanı bastırdığında bir kripto para biriminin fiyatının sıfıra düşmesini durduracak çok az şey var.” ifadelerini kullandılar.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalarda MySpace’den örnek verildi ve bir dönem çok popüler olan uygulamanın şu an var olmadığını dile getirildi.

Farklı Bakış Açısı

UBS’in açıklamalarının ardından kripto para piyasasının popüler isimlerinden Anthony Pompliano Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, UBS’in uyarılarına farklı bir yaklaşımda bulundu ve “ÇEVİRİ: UBS, birkaç hafta içinde Bitcoin satın aldıklarını açıklayacak.” ifadelerini kullandı.

Çünkü daha önce de birçok büyük firma kripto paralar ile ilgili yatırımcıları uyardı ve sonrasında Bitcoin satın aldıklarını açıkladı. Bu noktadan yola çıkan Pompliano da UBS’in yakın zamanda BTC satın alabileceğini dile getirdi.

Büyük İsimlerin BTC Yatırımları

Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi ünlü yatırımcılar kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını bir bir açıklarken, eleştirmenler kripto para birimlerinin bir skandal olduğunu söylemeye devam ediyor.

Bunlara ek olarak ekonomide önemli isimler de Bitcoin’de yükseliş beklentilerini sürdürüyor. Guggenheim Investments’tan Scott Minerd, Bitcoin‘in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olabileceğini söylerken, JPMorgan Chase & Co. stratejistleri uzun vadede 146.000 dolarlık bir hedef belirlediler.

Facebook Comments