Monday, January 30th, 2023

Büyük İddia: Dogecoin (DOGE) Hacminin Yüzde 27’si Elon Musk’ın Elinde!

Dogecoin (DOGE) zaman zaman popüler isimlerin açıklamaları ile dikkat çekiyordu. Ancak son günlerde Dogecoin’in yaşadığı dikkat çekmekten öteye gitti.

WallStreetBets’in hamlesi ile yaşanan %1000’lik yükselişin ardından Tesla CEO’su Elon Musk’ın destekleri ile Dogecoin piyasa değeri bakımından uzun zamandır olmadığı seviyelere geldi. Şu anda ise DOGE hacminin büyük bir kısmının tek bir cüzdanda olduğu ifade ediliyor.

Dogecoin’in Artan Popülerliği

2013’ten beri piyasada olan ve aslında sadece bir “şaka coin” olarak piyasaya sürülen Dogecoin, Musk’ın ilgisini uzun zamandır çekiyor.

Elon Musk daha önce de DOGE ile ilgili tweet’ler paylaşmış ve Dogecoin’in “kendisinin favori kripto para birimi olduğunu” ve “Dogecoin’in insanlığın para birimi olduğunu” dile getirmişti.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma aslında hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde Musk’ın DOGE ile ilgili tweet’lerinin altcoin’in fiyatı ve işlem hacmi üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ortaya çıkardı.

36 Milyar DOGE Tek Bir Adreste

Elde edilen son bilgilere göre 36 milyardan fazla DOGE yani yaklaşık olarak 2.5 milyar dolar değerinde kripto para tek bir adreste bulunuyor.

Bu rakamlar değerlendirildiğinde tüm DOGE’lerin yüzde 27’sinin tek bir adreste olduğu görülüyor. Ayrıca ilk 20 adresin de tüm DOGE hacminin %50’sini elinde bulundurduğu görülüyor.

Bazı kişiler cüzdandan gerçekleşen işlem saatleri ile Elon Musk’ın tweet attığı saatleri karşılaştırdı ve bu cüzdanın Tesla CEO’suna ait olabileceğini dile getirdi. İkili koddan bir dizi işlemi deşifre ederek kullanıcılar, “? NOLEUOYTISI” şeklinde bir mesajı çözmeyi başardılar. Tersten okunduğunda “ISITYOUELON ?” halini alan bu mesaj, “Elon, bu sen misin?” anlamına geliyor.

Facebook Comments