Friday, October 22nd, 2021

Büyük Miktarlarda XRP Transferleri Yapılmaya Devam Ediliyor

Kripto para izleme ekibi Whale Alert’in paylaştığı bilgilere göre son 24 saat içinde büyük borsalar tarafından yaklaşık olarak 40 milyon dolar değerinde XRP işlemi gerçekleşti.

Bitstamp, Binance ve Diğer Oyuncular

Kripto para ekosistemindeki dev isimler arasında anılan Bitstamp, Binance ve Huobi borsaları da dahil olmak üzere birkaç blok zinciri işlem platformu, toplamda 72 milyon XRP’lik işlem gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen işlem yaklaşık olarak 40 milyon dolara tekabül ediyor.

Yapılan açıklamalara göre Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Bitstamp, on bir milyon adet XRP’yi Binance ve Huobi kripto borsalarına gönderdi. Kraken ise Whale Alert verilerine göre yirmi milyon XRP’yi Uphold’a transfer etti.

Bu büyük işlemlerin arkasındaki sebep şu an için net değil. Ancak son zamanlarda büyük XRP işlemlerinin sıklıkla yapıldığına şahit oluyoruz.

Ripple’da İşler Düzeliyor Mu?

İsviçre merkezli bir kripto borsası Lykke, Aralık ayında XRP’yi delist etmeye karar veren borsalar arasında yer alıyordu. Ancak Cuma günü ortaya çıkan haberlere göre, kripto para işlem platformu XRP’yi yeniden listeleme kararı aldı. Yakın tarihli bir tweet’te platformun yöneticisi Richard Olsen, tartışmalı kripto para biriminin yeniden gündeme geldiğini duyurdu ve geleceğin geleneksel finans ve blok zinciri temelli para birimleri arasındaki boşluğu doldurabileceğini belirtti.

Bilindiği gibi Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hem bir şirket olarak Ripple’a hem de iki üst düzey yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’a dava açmıştı. Bu dava haberinin ardından bazı kripto para borsaları XRP’yi ya tamamen delist etmiş ya da işlemleri askıya almıştı.

Facebook Comments