Sunday, October 17th, 2021

Büyük Şirketten Önemli Hamle: Yeni Bir Bitcoin ETF’i Mi Geliyor? 

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Anthony Scaramucci’nin başında bulunduğu Skybridge Capital, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Yeni Bir Bitcoin ETF’i

Skybridge Capital ve kurucusu Anthony Scaramucci, son zamanlarda özellikle Skybridge Capital Bitcoin Fund’ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra BTC ve kripto para birimlerine karşı artan bir ilgi ile yaklaşıyor. Şubat ayının sonunda yaptığı bir röportajda Scaramucci, bu yıl Bitcoin’in 100.000 dolara kadar yükselmesini beklediğini dile getirdi.

Artan bu ilginin ardından 19 Mart 2021’de Skybridge Capital, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için bir başvuruda bulundu.  Böylece Skybridge Capital, ETF’lerini onaylatmak isteyen Vaneck ve Valkyrie Digital Assets gibi bir dizi firma arasında yer almış oldu.

Cuma günü yapılan başvuruya göre ETF, “First Trust Skybridge Bitcoin ETF Trust” olarak adlandırılacak. Skybridge, NYSE Arca’daki hisse senetlerini listelemeyi umuyor ancak trust’ın yeni organize edildiğini belirtiyor. Bu sebeple henüz net bilgiler bulunmuyor.

 

ETF Başvuru Detayları

Skybridge Capital‘in ETF başvurusunda, “Bitcoin kullanımının artmaya devam edeceğine dair hiçbir garanti yok” sözleri kullanılıyor ve açıklamalar “Bitcoin kullanımındaki bir daralma, volatiliteinin artmasına veya Bitcoin fiyatının düşmesine neden olabilir ve bu da ortak hisselerin değerini olumsuz yönde etkileyebilir.” şeklinde devam ediyor.

Bunlara ek olarak Anthony Scaramucci Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile sıklıkla Bitcoin hakkında yorumlarda bulunuyor. Son olarak ünlü isim Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in bilançosunda Bitcoin olduğunu düşündüğünü dile getirmişti. Scaramucci paylaştığı bir tweet’te, “Spacex’in bilançosunda Bitcoin olduğunu anlıyorum. Elon Musk, Tesla, SpaceX ve kişisel olarak 5 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip.” sözlerini kullanmıştı.

Facebook Comments