Saturday, February 24th, 2024

bZx Protocol Token Nasıl Alınır?

BZX (BZRX), Ethereum ağı tabanlı bir merkezsiz platformdur. Ethereum ağı tabanlı bZx protokolü, kullanıcılara DeFi marjin ve kaldıraçlı alım satım hizmeti sunuyor. Ekibin burada ortaya koyduğu en büyük farkın da aslında bu olduğu görülmekte. Ethereum ağı tabanlı diğer merkezsiz borsalar kaldıraç ve marjin hizmeti sunmazken bZx Protocol’ün bunu yapması kısa sürede kullanım açısından ciddi bir artış elde etmesini de sağladı.

BZx platformu 2018 yılında piyasaya sürüldü ve iToken ile pToken adı altında iki farklı teşvik sunuyor. Fulcrum altyapısını kullanan BZx, kullanıcıların iToken’ler üzerinden tokenleştirilmiş kredi veya marj alabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar tokenleştirilmiş varlıklar ile işlem açmak için ise pToken’lerini kullanıyor.

BZx ekosisteminin toplamda 3 farklı ERC20 tokeni bulunuyor ve yukarıdakilere ek olarak BZRX tokeni bunların üçüncüsü konumunda. Temmuz 2020 yılında yapılan duyuru ile BZX’in tokenleri Uniswap borsası üzerinden IDO şeklinde satışa sunuldu.

bZx Protocol Token (BZRX) Nedir?

BZRX Coin, toplam piyasa değeri açısından 329. sırada yer alıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,4320 dolardan işlem gören bZx Protocol Coin, 67 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. BZRX Coin’in toplam arzının 1 milyarın üzerinde olduğu görülse de sirkülasyonda sadece 156 milyon adet bulunuyor.

BZx Protocol Token tüm zamanların rekorunu ise 31 Ağustos 2020 tarihinde 1,66 dolara kadar ulaşarak elde etti. 1,66 dolar fiyatından bu yana tokenin değerinde %73’lük bir düşüş yaşandığı görülüyor. BZx Protocol Token kullanımında kullanıcıları en çok çeken unsurun ise kullanıcılara ödedikleri işlem ücretlerinin %50’si oranında BZRX ödemesi yapılıyor olması. Bu durum, Ethereum ağındaki işlem ücretlerinden sıkılan kullanıcılara önemli bir alternatif verildiğini ortaya koyuyor. 100 dolara kadar çıkan işlem ücretlerinin bir kısmının bile iade edilmesi uzun vadede kesinlikle fark yaratabilecek bir özellik.

BZRX Coin Nereden Alınır?

BZRX Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance kullanılabilmekte. Binance üzerinde USDT, BTC ve BUSD işlem çiftleri ile alınıp satılabilen kripto paranın en yüksek hacmi ise BZRX/USDT işlem çiftinde elde ettiği görülüyor. BZRX fiyatının rekor kırmasını sağlayan gelişme de Binance listelemesi olmuştu.

Facebook Comments