Saturday, January 28th, 2023

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (ADA) Fiyat Analizi – 28 Şubat 2021

Kripto para piyasasındaki düzeltme bu sefer diğerinden daha uzun sürdü ve düşüş hala devam ediyor. Bitcoin fiyatının 7 günlük grafikte %20 üzerine çıkan zararı, altcoinleri de etkiledi. Bunlardan en az etkilenen ise kesinlikle Cardano gibi gözüküyor.

ADA Fiyatı 1,42 Dolardan Döndü

Cardano (ADA) teknik analizine bakıldığında 1,42 doların aslında kritik bir direnç olduğu görülüyor. Bir süre 1,32 dolar ile 1,42 dolar arasında gidip gelen Cardano fiyatı, düşüşün ağırlık kazanması ile ise 1,21 dolara kadar geriledi. ADA fiyatının 1,32 doları kırması ve 1,42 dolar seviyesinin üzerine çıkması ise yeni bir ralliyi tetikleyecektir.

cardano ada

ADA fiyatı için önemli desteğin ise 1,17 dolar seviyesinde bulunduğu görülüyor. Bir süredir yükselişini devam ettiren ADA grafiğinde gücün ayılara geçtiği ve satış baskısının hız kazandığı görülmekte. Psikolojik 1 dolar seviyesinin altına inilirse ADA’nın da düşüşü hız kazanabilir.

DOGE Düşüşü Devam Ediyor

Elon Musk’ın dilinden düşürmediği Dogecoin ise kötü gidişatını bir süre daha devam ettirecek gibi gözüküyor. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,046 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %6 geriledi.

DOGE için kritik eşik ise 0,040 dolar olarak ön plana çıkmakta. Olası bir yükselişte ise DOGE fiyatının 0,065 dolar direncini kırması her şeyi değiştirebilir. Böyle bir senaryoda Elon Musk’ın favori kripto para biriminin yeniden 0,089 dolara kadar çıkması muhtemel.

Polkadot, Rekabette Geri Kaldı

Neredeyse 2021 yılının başlangıcından beri adından en çok söz ettiren Polkadot (DOT) fiyatı ise 40 dolar sonrasında ciddi bir gerileme yaşadı. DOT’un Ethereum’a karşı rekabetin artması ile de pazar payını biraz kaybettiği görülüyor.

Öte yandan Ethereum rakipleri arasında Cardano’nun yükseliş sırasının gelmiş olması, DOT fiyatını baskıladı. DOT, son 24 saat içerisinde %11, son 7 gün içerisinde ise %22 düşüş yaşadı ve bunun bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

DOT için kritik destek 27 dolar iken kritik direnç de 36 dolar olarak biliniyor. DOT fiyatının diğer ETH rakibi projelerle aynı doğrultuda gitmesi de bekleniyor. Ethereum ile ilgili önemli bir gelişme yaşanması DOT fiyatının teknik değil temel açıdan sert çakılmasını sağlayabilir. Polkadot ağının önemli gelişmesi olan parachain’lerin hayata geçirilmesi ise beklenen yükseliş ivmesini getirebilir.

Facebook Comments