Saturday, February 24th, 2024

Cardano (ADA) Fiyatı Yükselirken, CEO’dan Umut Veren Açıklama Geldi

Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından geliştirilen Cardano (ADA), bir süre durağan seyrettikten sonra yeniden yükselişe geçti. ADA fiyatı 1 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşadıktan sonra yeniden 1,20 dolar direncini kırarak 1,5 dolara doğru yükselmeye başladı.

ADA Fiyatına Coinbase Pro Dopingi

ADA fiyatının yükseliş sebebi hakkında çeşitli açıklamalar yapılsa da bunun Coinbase Pro tarafından yapılan listeleme haberinden kaynaklandığı bilinen bir gerçek. IOHK CEO’su Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada Coinbase Pro listelemesinin büyük bir ayrıcalık olduğunu belirtti.

ABD’nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase’in sadece kurumsal yatırımcılara özel platformu Coinbase Pro, çok sınırlı sayıda kripto parayı listelemesi ile tanınıyor. Coinbase Pro’nun ADA listelemesi ile beraber fiyatın da ciddi bir yükseliş elde ettiği bilinmekte. Hoskinson ise buna ek olarak geleceğe yönelik oldukça umut veren bir açıklamada bulunarak fiyat yükselişini kamçılamış olabilir.

Milyonlarca İnsan ADA Kullanabilir

IOHK CEO’su ve öncü ismi Hoskinson, konu hakkında yaptığı açıklamada bu seviyeye gelebilmek için uzun süren çalışmalar yaptıklarını ve platformun artık milyonlara hazır olduğunu vurguladı. Hem genel hem de özel ortaklıklar sayesinde Cardano ekosistemine milyonlarca kullanıcı geleceğini belirten Hoskinson, aslında kısa süre önce kullanıcılara birkaç ortaklık müjdesi verdi.

IOHK ekibinin buna ek olarak yerel hükümetlerle görüştüğü ve yakında belediye bazında ortaklıkların yapılabileceği belirtiliyor. Afrika’ya odaklanan ekip, yakında Etiyopya, Nijerya, Kenya ve diğer Afrika ülkeleri ile Cardano tabanlı dijital kimlik yönetim çözümleri için anlaşılabileceğini de duyurdu. Afrika pazarını önemseyen Hoskinson, oldukça niş bir sektöre giriş yapmış olabilir.

ADA, Afrika Pazarına Girdi

Ünlü CEO bunun öneminin bir hayli fazla olduğunu belirterek birçok insanın aslında hayatlarında ilk defa dijital kimliğe sahip olacağını ve bununla cüzdanlarına da kolayca erişip ADA alabileceklerini vurguladı. Afrika gibi büyük bir pazarın direkt olarak Cardano yelpazesi altında olması,  ADA fiyatının yükselişini kamçılayabilir.

Teknik analiz verilerine bakıldığında ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,5 dolardan işlem gören ADA’nın 1,5 doları kırdıktan sonra ilk etapta 1,80 dolar seviyesine yükselebileceği ve buradan 2 dolara ulaşabileceği görülüyor.

Facebook Comments