Friday, April 19th, 2024

Cardano (ADA) İçin Şaşırtıcı Fiyat Tahmini! Ünlü Analistin Cardano Hedefi Kaç Dolar?

Kripto paralarla alakalı yaptığı yayınlarla tanınan Youtube kanalı The Modern Investors üzerinden yeni bir tahmin paylaşıldı. Cardano (ADA) fiyatıyla ilgilenen analist, yatırımcıları da şaşırtacak fiyat hedefine sahip, üstelik bu ATH noktasının gerçek olması için çok sayıda gerekçeleri de bulunuyor. Peki Cardano (ADA) için belirledikleri hedef nedir?

Cardano (ADA)

Kanalda yapılan açıklamada IOHK’nın kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson’un yakın zamanda duyurduğu önemli bir konu ele alındı. Cardano (ADA) arzı birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Bu endişeleri gidermek için Hoskinson, Proof-of-burn yani kripto varlık yakımı konuyla alakalı önemli şeyler söyledi.

Cardano (ADA) kurucusu şunları söyledi:

“Proof-of-burn, ADA için doğrulanabilir bir yakma mekanizması olarak kullanıldı. Bu özellik sayesinde geri döndürülemeyecek biçimde Cardano (ADA) imhaları yapılabilecek”.

The Modern Investors tarafından ele alınan bu açıklama son derece önemli kabul ediliyor. Cardano (ADA) varlıklarının yok edilebilmesine olanak sağlayan bu protokol sayesinde ADA arzı daralabilir.

Yaklaşan Alonzo çatalı sebebiyle Cardano (ADA) ağını kullanan geliştiriciler Proof-of-burn konusunda teşvik edilecek. Ödül olarak ise Cardano (ADA) onlara NFT verecek.

Cardano (ADA) Hedefi

Analistin bu arz daralmasından beklentisi yüksek. Eğer yeterli teşvik olur ve Proof-of-burn protokolü gerekli ilgiyi görürse çok sayıda uygulamanın NFT alabilmek için yakım yapabileceği düşünülüyor. Elbette bu durum Cardano (ADA) fiyatını pozitif etkileyecek.

Önümüzdeki dönemde The Modern Investors tarafından duyurulan Cardano (ADA) fiyat hedefi tam 10 dolar, yani mevcut fiyatın en az %333 daha artmasını bekliyorlar.

Gün içinde 2,96 doları zorlayan ADA fiyatı psikolojik sınır olan 3 doları henüz aşabilmiş değil. Ancak 12 Eylül yani Alonzo güncellemesine sadece 21 gün kaldı. Bu süre zarfında Cardano (ADA) fiyatının, Ethereum (ETH) güncellemesindekine benzer şekilde beklentiyi daha fazla fiyatlaması bekleniyor.

Cardano (ADA) uzun süredir güçlü bir yükselen trend içinde fiyatlama yapıyor. Özellikle 1,88 dolar dolar sonrasında fiyat 1 dolardan fazla arttı. RSI dört saatlik grafikte aşırı alım bölgelerini zorluyor ve 90’ın üzerinde tutunuyor.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Facebook Comments