Tuesday, April 16th, 2024

Cardano (ADA) Japonya sınırlarından da girdi: Ülkenin Coinbase’i gibi!

Japon kripto para borsası Bitpoint, ADA’yı Ağustos ayının sınlarına doğru listeleyeceğini açıkladı. Konuyla ilgili ilk haberi veren kişilerden biri olan blok zincir firması dcSpark’ın kurucu ortağı Sebastien Guillemot da bu listelemenin önemi hakkında şunları söyledi:

“Cardano sonunda Japonya’da listelendi. Japonya’nın kripto para borsalarının listelemeleri için çok sert kuralları var. Çok küçük sayıda token listelenebiliyor ve ADA şimdi bu borsalardan birinde… Bu Coinbase’in herhangi bir coin’i listelemesi gibi bir durum. Japon topluluğu için o kadar önemli”

Japon merkezli olmayan borsalardan alınıyordu

Hatırlanacağı üzere dünyanın en büyük dijital fon yöneticisi olduğu belirtilen Grayscale de yaklaşık 1 ay önce Grayscale fonlarına Cardano’yu da eklemişti. Öte yandan Japon kripto para yatırımcıları, Japonya merkezli olmayan ancak ülkede faaliyetlerini sürdüren borsalar vasıtasıyla da ADA alım-satım işlemlerini gerçekleştirebiliyordu.

Şu anda 1.30 dolar civarında işlem gören ADA, 2018’de boğa koşusundan bu yana, Şubat ayında ilk kez 1 doları aşmıştı. Şu anda 5. en büyük kripto para konumundaki ADA’nın piyasa değeri ise yaklaşık 41 milyar dolar.

The post Cardano (ADA) Japonya sınırlarından da girdi: Ülkenin Coinbase’i gibi! appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments