Tuesday, April 16th, 2024

Cardano (ADA) Japonya’daki Borsalarda Listelenmek İçin Onay Aldı

Cardano (ADA) Japonya'da Listelenmek İçin Onay Aldı

Cardano’nun dahili kripto para birimi ADA, dünyanın en zor listeleme gereksinimlerine sahip olan Japonya’da listelenmek üzere onay aldı. Bu güne kadar sayılı kripto para birimi Japonya’daki borsalarda listelenmek için onay alabildi ve ADA’da onlardan biri oldu.

Cardano Japonyada Listelenmek İçin Onay Aldı

Japonya, başından beri her zaman kripto para birimlerine karşı sıcak bir tavır sergiledi. Ancak Japonya’nın bu tavrı, kripto para birimlerine karşı katı kuralları olmadığı anlamına gelmez. Japonya, borsalarda listelenen kripto para birimlerini, vatandaşları için iyi projeler olduklarından emin olmak için dikkatlice incelemektedir. Bu nedenle, ADA’nın Japonya’daki borsalarda listelenmek için onay alması ADA’yı daha da değerli hale getiriyor.

En umut verici kripto para projelerinin üzerine kritik ürünler ve çözümler oluşturmaya odaklanan Blockchain şirketi dcSpark’ın CTO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Guillemot, paylaştığı bir tweetle, Japonya’nın kripto para birimlerinin borsalarda listelenebilmesi için son derece katı kurallara sahip olduğunu belirtti.

ADA; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’e Katıldı

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) artık Japon borsalarında işlem görmesine izin verilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in yanında yer alıyor. Öte yandan ADA’nın Japonya’dan onay alması, Cardano fiyatında ileriye dönük artışlara neden olabilir.

 Sebastien Guillemot

Sebastien Guillemot

Guillemot, popüler kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase’in Cardano’u (ADA) listelemesini, Japonya’nın ADA’yı listelenmek için onaylamasıyla karşılaştırdı. Coinbase’in ADA’yı listelemesi piyasa için oldukça önemli bir haberdi. Ancak bu haber, ülkedeki kripto para birimlerine yapılan katı düzenlemeler nedeniyle Japon kullanıcıları etkilemedi.

Öte yandan Cardano ICO, 2015 yılında çoğunlukla Japonya’da gerçekleşmiş olmasına rağmen, ADA şimdiye kadar hiçbir Japon borsasında listelenmedi. Ancak ADA’nın onay alması ile birlikte, Japonya’daki yatırımcıların nihayet kendi ülkelerindeki borsaları kullanarak Cardano (ADA) ile işlem yapabilecek.

Fiyat Etkilenmedi

Listeleme haberinin ardından Cardano (ADA) fiyatında şu ana kadar önemli bir artış yaşanmadı. İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla Cardano (ADA) fiyatı, 1,39 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Cardano (ADA) fiyat grafiği

Cardano (ADA) fiyat grafiği

Ayrıca popüler kripto para birimi ADA, geçtiğimiz hafta boyunca piyasadaki yükseliş hareketlerine rağmen büyük bir yükseliş yakalayamadı. Cardano (ADA) fiyatı şu anda son 24 saatte %1.10 artış yaşayarak 43,6 milyar dolar piyasa değeri ile 1.39 dolardan işlem görüyor.

Facebook Comments