Thursday, April 18th, 2024

Cardano (ADA) Kurucusunun Bitcoin (BTC) Hakkındaki Büyük İddiası!

Charles Hoskinson için Bitcoin (BTC), tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa sonunda ölecek.

ADA Kurucusunun BTC Eleştirisi

Bitcoin’in son zamanlarda sergilediği fiyat performansı deyim yerindeyse göz kamaştırıyor ve hemen hemen herkes bu konuyu konuşuyor. Bazı isimler Bitcoin’in yükseliş ivmesinin devam edceğini ve fiyatın artacağını ifade derken bazı isimler Bitcoin’in eninde sonunda “öleceğini” dile getiriyor.

Bitcoin’in öleceğini ifade eden son isim aslında beklenmedik bir isim: Cardano (ADA) kurucu Charles Hoskinson.

Hoskinson yaptığı son açıklamalarda, tıpkı geleneksel para gibi Bitcoin‘in sahip olduğu tek değerli şeyin kabul edilmiş olması ve popülerlik olduğunu dile getirdi. Bu nedenle Hoskinson’a göre eğer Bitcoin “popülerliğini” kaybederse eninde sonunda “ölecek.”

Hoskinson konuyla ilgili olarak, “Bitcoin yalnızca değerli olduğu için değerlidir. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş, en az fütüristik olanıdır. Var olması dışında hiçbir sebebi yoktur.” ifadelerini kullandı.

Cardano ve Bitcoin

Cardano, üçüncü nesil bir blok zinciri olarak nitelendiriliyor ve bu yüzden Hoskinson Cardano’nun Bitcoin’den daha büyük bir potansiyel değeri olduğunu düşünüyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin birinci nesil bir blok zinciridir ve Temelde kripto paraları bir cüzdandan başka bir cüzdana taşır.

Ethereum ise ikinci nesil bir Blockchain örneğidir. Değer göndermeye ek olarak, akıllı sözleşmeler, insanların bu işlemleri koşullandırmasına izin vererek blok zincirini daha işlevsel hale getirir. Öte yandan üçüncü nesil bir blok zinciri olan Cardano’nun ikinci nesil blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü Blockchain Trilemma’yı çözmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Bitcoin’in Neye İhtiyacı Var?

Bununla birlikte Hoskinson yaptığı açıklamalarda, topluluğun merkezsiz doğasının ve yönelim eksikliğinin geliştiricilerin çok fazla zaman kaybetmesine neden olduğunu söylüyor. Dolayısıyla Hoskinson’ın açıklamalarına göre Bitcoin’in daha iyi bir yönetim mekanizmasına ihtiyacı var.

Facebook Comments