Saturday, February 24th, 2024

Cardano (ADA) Rekor Kırmaya Devam Edebilecek mi? CEO Hoskinson Yanıtladı

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi Cardano (ADA), üçüncü sıraya kadar yükseldikten sonra Mary hard forkunun etkisini yitirmesi ile yeniden düşüşe geçti.

Cardano Ağı, Mary’nin Etkilerini Görmeye Başladı

Cardano ağına akıllı kontratların  gelmesini sağlayan Mary hard forkunun etkisi haftalarca sürse de kripto para sektörünün klasiklerinden olan haber gerçekleşince fiyatın düşmesi, ADA’yı da vurdu. 1,5 dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kıran ADA, o tarihten sonra ise Coinbase borsasının listeleme haberine rağmen direnci kıramadı.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson ise Twitter’da dile getirilen birçok soruya tek bir video ile yanıt verdi. Hoskinson son videosunda hem ağı bekleyen güncellemeleri hem de yatırımcıların merak ettiklerini yanıtladı. Ünlü kurucu, şu an için Cardano ağına inanılmaz sayılarda merkezsiz uygulama başvurusu yapıldığını ancak talepleri karşılayamayıp bazılarını reddettiklerini vurguladı.

Hoskinson, ADA İle İlgili Konuştu

Hoskinson, bu kadar fazla talep olmasının fiyatı nasıl etkileyeceğini açıklamasa da Cardano ağının aynı Ethereum ağı gibi merkezsiz finans uygulamalarına daha fazla kucak açması, fiyatı olumlu yönde etkileyebilir. Böyle bir durumda daha fazla ADA alımı ve kullanımı oluşacağından dolayı fiyatın olumlu etkilenmesi kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Hoskinson buna ek olarak çok yakında Cardano’nun en büyük güncellemesi Goguen’in de hayata geçirilebileceğin ima etti. Goguen ile beraber Cardano’nun yol haritasının büyük bir kısmı tamamlanmış olacak.

Goguen güncellemesi geldiğinde ekosistemin neredeyse tamamen dolacağını belirten Hoskinson, bütün bunların geliştiriciler için çok büyük fırsatlar olduğunu vurgulayarak geliştiricilere de seslendi. Hoskinson açıklamasında net bir fiyat tahmini vermese de aslında teknik gelişmeler konusunda rekor kırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Facebook Comments