Friday, February 23rd, 2024

Cardano (ADA) Teknik Analizi: ADA Kritik Seviyede!

Cardano (ADA), konsolidasyon döneminin ardından yukarı yönlü büyük bir fiyat kırılmasının eşiğinde olabilir. Kısa vadeli analize göre, MACD göstergesi boğaların hakim olduğu bir grafik çizdi. Ancak 50 SMA direnci devam ederse satış baskısını tetikleyebilir. Bu da beklenen yükselişin önüne bir set çekilmesi demektir. ADA, haberin hazırlandığı sırada 1.11 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cardano (ADA) Kritik Eşikte

Cardano, düşüş trendi sinyallerini yok sayarak muazzam bir fiyat kırılması çerçevesi oluşturdu. 4 saatlik grafikteki teknik formasyon, yaklaşan kırılmayı doğruluyor.  Boğaların, 50 SMA olarak altı çizilen engelde hakimiyeti ele geçirmesi gerekiyor.

Cardano, 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgen modeli çizdi. Simetrik formasyonlarda fiyatın hangi yönde hareket edeceğini saptamak zordur. Bununla beraber fiyat üst trendin üzerinde çıkarsa bir kırılma meydana gelir. Bu kırılma, Cardano’nun 2 dolar seviyelerine ulaşmasını sağlayabilir. Ancak bununla birlikte 50 SMA direnci, potansiyel yükselişin önündeki engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu engelin aşılması ile birlikte Cardano 2 dolar yolcuğuna başlayabilir.

MACD göstergesi, iki haftayı aşkın süredir düşüş sinyalleri gösterirken, an itibarıyla yükseliş trendini destekledi. Sinyal hattı üzerindeki MACD çizgisi, ivmenin satın alma bölgesinde olduğunu doğruluyor. Ayrıca pozitif alandaki toparlanma, boğaların piyasadaki konumunu güçlendirecektir.

ADA, Aşağı Yönlü Kırılma Yaşayabilir Mi?

Diğer bir yandan uzmanlar, ADA fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına düşerse yatırımcıların büyük kayıplar yaşayabileceğinin altını çizdi. Simetrik üçgen, yukarı yönlü bir kırılma öngörürken aynı zamanda aşağı yönlü trendi işaret edebilir. Bu bağlamda Cardano (ADA) kritik bir eşikte işlem görüyor. 50 SMA direnci kırılmazsa satış baskısını tetikleyebilir. Bu da bir düzeltmeye yol açar. Daha kötüsü, aşağı yönlü kırılmanın ilk destek noktası 0.8 dolar seviyesi olarak kaydedildi. Cardano (ADA) bu bölgede tutunamazsa, çok büyük kayıplar yaşayabilir.

Facebook Comments