Saturday, February 24th, 2024

Cardano (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde, CEO’dan Geldi!

Son 24 saat içerisinde %14 yükseliş elde eden Ethereum (ETH) rakiplerinden Cardano (ADA), yeni bir müjde aldı. Cardano (ADA) projesinin arkasındaki IOHK CEO’su Charles Hoskinson, ekip olarak merkezsiz sosyal medya platformu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

ADA, Son 24 Saatte En Çok Yükselenlerden Oldu

Hoskinson, sosyal medyanın merkezsiz olmasının her şeyden önemli olduğunu belirterek, Twitter’ın son dönemde yaptıklarına dikkat çekti. Twitter, kısa süre önce ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını tamamen kapatmış ve diğer sosyal medya uygulamaları da buna destek vermişti. Bu durum da sosyal medya uygulamalarının yapabildikleri şeylere ve yetkilerine dikkat çekilmesine neden oldu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bazen taraf tutmanın olmazsa olmaz olabileceğin ima etti. IOHK CEO’su Hoskinson ise Cardano’nun direkt olarak sosyal medya odaklı bir şey üzerinde çalıştığını belirtti. Jack Dorsey’in merkezsiz sosyal medya projesi “Blue Sky” ile ilgili gönderisine yorum yapan Hoskinson, “bunun üzerinde çalışıyoruz Jack” diyerek müjdeyi verdi.

EOS’un Projesinden Ses Yok

Hoskinson söz konusu merkezsiz sosyal medya projesinin açık kaynaklı olması ve bütün endüstrinin buna katkı sağlayabilecek olmasının gerektiğini belirtti. Daha önce EOS benzer bir girişimde bulunup Voice isimli sosyal medya platformunu tanıttı. EOS’un sadece alan adı için bile milyonlarca dolar harcadığı Voice projesinden ise an itibarıyla yeni bir haber yok.

EOS CTO’su Dan Larimer’in istifa etmesi, projeyi durdurmuş olabilir. Bu esnada Cardano’nun benzer bir proje haberi ile ortaya çıkması ise fiyata net katkı sağladı. Cardano, kısa sürede top 10 içerisindeki yerini birkaç sıra arttırdı. ADA fiyatının bu projenin hayata geçirilmesi ile yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Facebook Comments