Tuesday, November 28th, 2023

Cardano İçin Önemli Gün: ADA Fiyatı Nasıl Tepki Verecek?

Geride bıraktığımız hafta kripto para birimleri için oldukça zor geçti. Ancak kripto para birimleri içinde satış baskısına ve negatif havaya direnen bir coin vardı: Cardano (ADA). Tüm kripto para birimlerinde düşüş havası hakimken ADA kendi rekorunu kırdı.

ADA İçin Önemli Gün

ADA fiyatı, Cardano Mary güncellemesi sebebiyle yükseliş geçti ve bu yükseliş ADA’yı piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumuna taşıdı. Mary güncellemesi ile geliştiriciler Cardano ağında token’lar oluşturmaya başlayabilecek. Bu durumda da ADA’ya talebin artması ve fiyatın doğal olarak yükselmesi bekleniyor.

Mary güncellemesi Şubat başında Cardano test ağında yayınlandı ve geçtiğimiz günlerde 1 Mart itibariyle ana ağda kullanıma sunulacağı açıklandı. Yani, Mary güncellemesi kusursuz bir şekilde çalışıyor ve bugün itibari ile artık geliştiriciler Cardano ağında token’lar oluşturmaya başlayabilecek.

Cardano Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.27 dolardan işlem gören ADA, Cumartesi günü 1,48 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Daha sonra Pazar günü düşüş grafiği çizen kripto para biriminin bugün itibari ile yeni bir yükseliş hamlesi yapabileceği düşünülüyor.

ADA Kritik Seviyeler

ADA’nın bugünkü önemli gelişmeye beklendiği gibi yükseliş tepkisi vermesi için 1.22 dolarlık önemli seviyenin altına inilmemesi gerektiği düşünülüyor. Eğer Cardano bu seviyenin altına düşmezse ilk güçlü direncin 1,63 dolar bandında olduğu ifade ediliyor.

1,63 dolardan sonra ise 1,70 dolar bandında büyük bir direnç olduğu belirtiliyor. 1,70 doları aşabilirse kripto para biriminin 1.90 doları test ettikten sonra 2 dolara doğru yükselebileceği ifade ediliyor.

Facebook Comments