Wednesday, February 1st, 2023

Cardano Yorum: ADA Coin, Yükselişini Nereye Kadar Devam Ettirebilecek?

Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı bütün fiyat dalgalanmalarına rağmen ayakta kalan ender kripto para birimlerinden olan ADA Coin, şu an için birçok kripto para yatırımcısının gözünü üzerine çekti. Analistlerin Cardano yorumları da fiyatın yeni gelecek güncellemeler ile devamlı yükselmeye devam edeceğine işaret ediyor. Analistlerin tahminleri kripto para piyasasının genel durumuna göre çok hızlı bir şekilde değişebilse de şu an herkesin ADA Coin’i konuşuyor olması bile önemli bir sinyal.

ADA Coin Yükseliyor

Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’un arkasında olduğu IOHK’in piyasaya sürdüğü Cardano ağı ve ADA Coin, aslında teknik olarak Ethereum’un yol haritasının bir benzerini uyguluyor. Proof-of-Stake (varlık ispatı) konsensüs modeline Ethereum’dan daha önce geçen Charles Hoskinson, staking işlemlerine de hız verdi.

ada coin

Mary Hard Fork’u Duyuruldu

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla staking için kilit altına alınan ADA’ların toplam piyasa değeri tüm zamanların rekorunu kırdı ve yükselmeye devam ediyor. Cardano ekibi tarafından yayınlanan duyuruda Mary hard forkunun Şubat 2020 tarihinde hayata geçirileceği belirtildi. IOHK CEO’su Hoskinson, Şubat ayında gerçekleştirilecek olan bu güncelleme hakkında “çoklu varlık desteği” getireceği yorumunu yaptı.

Mary güncellemesi Cardano ana ağının en kilit özelliklerinden birisi olacak ve aylardır bunu denemeleri yapılıyor. Cardano ağındaki tokenler farklı ağların oluşturduğu adres karışıklığından muaf olacak ve Ethereum geliştiricilerinin hedeflediği bir özelliğe daha önce Cardano ağı ulaşacak. Bu aslında Cardano ağını kullanan ve kendi kripto para birimini üreten kullanıcılarla projelere yönelik bir geliştirme olarak biliniyor.

Şu an için Ethereum bütün DeFi piyasasına hakim gibi gözükse de Cardano’nun atacağı bu adım DeFi sektöründeki ilgiyi ADA Coin üzerine çekebilir. Bunların ADA fiyatını da olumlu etkilemesi bekleniyor.

Facebook Comments