Sunday, December 10th, 2023

Cardano Yorum: Bu Gelişmeler ADA’ya Yeni Rekor Getirecek!

Bu haftaya hemen hemen tüm kripto para birimleri düşüş grafikleri ile başladı. Geçtiğimiz haftalarda fiyat bazında adeta bir uçuşa geçen Cardano da (ADA) bu düşüş trendine uymuş görünüyor. Ancak analistler ADA fiyatının ciddi bir yükselişe hazır olduğunu düşünüyor.

ADA Fiyatı

Cardano, geçtiğimiz günlerde sergilediği yükseliş grafiği ile Polkadot (DOT) ve Ripple’ı (XRP) geride bırakarak piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumuna yerleşmişti. Bugün yaşanan geri çekilme ile piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para konumuna gerileyen ADA, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,77 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte 11 Şubat’ta 0,98 dolar ile eski rekoru olan 1,33 dolara bir adım daha yaklaşan ADA’nın önümüzdeki günlerde bu rekoru geride bırakıp yeni bir rekora imza atabileceği düşünülüyor.

Cardano Neden Yükselecek?

Aslında ADA yıla 0,18 dolardan başladı ve ve yıl içinde %480’nin üzerinde artış yaşamış oldu. Ama analistler ve yatırımcılar ADA’nın yükselişinin henüz son bulmadığını düşünüyor. Çünkü Cardano önemli bir ağ güncellemesi yapıyor ve bunun ADA fiyatı üzerinde etkisinin bitmediği ifade ediliyor.

3 Şubat’ta, Cardano’nun geliştirme firması Input Output Hong Kong başarılı bir şekilde bir hard fork gerçekleştirdi. Ayrıca Cardano ağında token oluşturulmasına izin verecek olan Goguen Mary güncellemesi de Cardano’nun test ağında başlatıldı ve ana ağda da bu ay bitmeden başlatılması planlanıyor.

Dolayısıyla iki büyük gelişme bugüne kadar ADA fiyatını yükseltti. Ancak analistlere göre Goguen Mary güncellemesinin ana ağda başlatılması ve artık geliştiricilerin Cardano ağı üzerinde varlık oluşturulabilecek olması Cardano’ya olan talebi artıracak ve bu da doğal olarak ADA fiyatına yansıyacak.

Facebook Comments