Thursday, April 18th, 2024

Cardano’da (ADA) Kritik Seviyeler! ADA 2.5 Dolara Ulaşabilecek mi?

Cardano'da (ADA) Kritik Seviyeler! ADA 2.5 Dolara Ulaşabilecek mi?

Piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Cardano (ADA), bugün 2 doların altına gerileyerek fiyatta küçük bir düzeltme yaptı. Bununla birlikte ADA, geçtiğimiz hafta oldukça iyi performans gösterdi ve son üç ayın en yüksek seviyesi olan 2.25 dolara yükseldi.

Cardano (ADA) 2.5 Doları Hedefliyor

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), daha yüksek seviyelere ulaşmak için 2 dolar bandını yeniden kırmaya çalışıyor. Altcoin için kilit direnç 2,05 dolarda yer alırken, kilit destek ise 1,92 dolar seviyesinde bulunuyor.

ADA’da şu anda satış baskısı oldukça yüksek. Ayrıca Cardano’nun yükseliş momentumunu sürdürebilmesi için 1,90 doların üzerinde tutunması gerekiyor. Öte yandan ani direncin üzerinde gerçekleşecek olası bir kırılma, ADA fiyatını ilk olarak 2.20 dolar seviyelerine ve ardından 2.50 dolara yükselterek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırabilir.

Popüler kripto para birimi, 12 Eylül’de Alonzo Purple hard fork aracılığıyla yapılması planlanan önemli akıllı sözleşme entegrasyonuna yol açan bir dizi gelişme ve pozitif zincir içi büyümenin ardından yükselişe geçmişti. Cardano, Alonzo Purple için halka açık test ağını birkaç hafta önce başlattı ve o zamandan beri fiyat yükseliş dalgasını sürdürmeye devam etti.

Cardano blok zincirindeki stake adresi, akıllı sözleşme entegrasyon tarihinin yaklaşması ve ADA’ya olan ilginin artması nedeni ile bir ayda yaklaşık %24 artış gösterdi. Cardano’nun veri toplama aracı Pooltool, staking adreslerinin sayısının Haziran ayının ilk haftasında 600.000’den 18 Ağustos’ta 755.306’ya çıktığını belirtti. Stake edilen cüzdan 64,5 milyar dolarlık toplam arzın 45,99 milyar dolar değerinde ADA içeriyor.

Alonzo Purple Yükseltmesi Fiyatı Nasıl Etkileyecek

Alonzo Purple yükseltmesi, EIP-1559 ve London Hardfork’un Ethereum’dakine benzer şekilde bir artışa neden oldu. Yükseltme, Cardano’ya yönelik kurumsal ilgide büyük bir artışa yol açtı. Ayrıca İngiltere merkezli bir kripto para platformu olan Coinshares verileri, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimlerinin çoğu için haftalık akışların negatif olduğunu gösterdi. Tüm bunlara ek olarak Cardano, ortak eğilime karşı net bir pozitif akış gördü.

Cardano üzerindeki satış baskısı şu anda 1,90 dolarlık güçlü destekten daha yüksek, ancak entegrasyon tarihi yaklaştıkça popüler kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Facebook Comments