Tuesday, April 16th, 2024

Cardano’da (ADA) Önemli Gelişme: Borsalar Aktif Çalışmalara Başladı!

Son zamanlarda Cardano (ADA) hem akıllı sözleşme uygulamaları ile ilgili yükseltmeler sebebiyle hem de ADA fiyatında yaşanan gözle görülür yukarı yönlü hamleler nedeniyle adından sıkça söz ettiriyor.

Borsalar Yükseltme Serüvenine Katılıyor

IOHK tarafından yayınlanan yakın tarihli bir geliştirme güncellemesine göre, altı kripto para borsası çok beklenen akıllı sözleşme yükseltmesini entegre etmek için Cardano Vakfı ile aktif olarak etkileşime giriyor.

Bu noktada konuyla ilgili olarak IOHK’un, “Bu arada ilk borsalar, bileşenlerimizle entegrasyon konusunda ilerleme kaydediyor ve 6 borsa artık CF liderliğindeki entegrasyon ekibiyle aktif olarak ilgileniyor. Hafta ilerledikçe sayıların hızla artmasını bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre Alonzo hard fork’unun yayınlanması yaklaştıkça bu altı borsa arasında farklı borsaların da katılması bekleniyor. Ayrıca IOHK, yükseltme ana ağa dağıtılmadan önce mümkün olduğunca çok sayıda borsanın Alonzo’ya hazır olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Cardano‘nun teslimat başkanı Nigel Hemsley tarafından açıklandığı gibi, hard fork birleştirici etkinliğinden önce gerekli likidite seviyesine ulaşmak amacıyla borsaların çoğunluğunun bu oluşuma katılmış olması gerekiyor. Hemsley konuyla ilgili açıklamalarında şu sözleri kullanmıştı:

Aslan payına ihtiyacımız var. Çünkü bu bize hard fork yapmadan önce likidite sağlıyor.

Alonzo Nedir?

Alonzo hard fork’u ile birlikte Cardano ağında akıllı sözleşmeler tam anlamıyla desteklenmeye başlayacak. Dolayısıyla bu sayede artık Cardano Ethereum ile aynı kulvarda yarışan bir rakip haline gelecek.

Buna ek olarak Alonzo’nun 12 Eylül’de ağda uygulanması bekleniyor ve bu tarih sonrasında ADA’ya olan ilginin artması ile birlikte fiyatlarda da artışlar yaşanabileceği dile getiriliyor.

Facebook Comments