Sunday, April 14th, 2024

Carrefoursa’da pay satışı kararı!

Carrefoursa’da pay satışı kararı! Sabancı ve Carrefour Nederland BV, Carrefoursa sermayesinde yüzde 6’ya kadar hisseyi 2021 sonuna kadar borsada satacak.

Carrefoursa’da pay satışı kararı!

Sabancı Holding ve Carrefour Nederland BV hissedar oldukları Carrefoursa’da sermayenin toplam yüzde 6’sına kadar olan kısmını temsil eden payların 2021 yılsonuna kadar ikincil piyasada satılması konusunda mutabık kaldı.

Sabancı Holding’den KAP’a yapılan açıklamaya göre, pay satışından elde edilecek gelir Carrefoursa’nın gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımında kullanılacak.

Ağustos ayında temettü dağıtacak şirketler hangileri? Tıklayarak habere gidebilirsiniz…

Carrefoursa sermayesinde Sabancı Holding yüzde 57.12, Carrefour Nederland BV ise yüzde 37.54 pay sahibi.

Buna göre Sabancı Holding’e ait 4.63 milyon TL nominal değere kadar ve CNBV’ye ait 3.04 milyon TL nominal değere kadar olmak üzere toplam 7.67 milyon TL nominal değere kadar olan payların borsada satılması planlanıyor.

Açıklamada, “Bu işlem sonucunda Carrefoursa’nın halka açıklık oranının yüzde 10’un üzerine çıkarılması ve özkaynaklarının güçlendirilmesi hedeflenmektedir” denildi.

34 Mağazasını Migros’a devretmişti!

05.05.2021 tarihli özel durum açıklamamızda, Şirketimiz ve Migros Ticaret A.Ş. (“Migros”) arasında akdedilen sözleşme uyarınca Şirketimize ait Adıyaman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Hatay, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Van illerinde işletilmekte olan 34 adet mağazanın (32.048 m2 net satış alanı) kiracılık hakkının ve söz konusu mağazaların tamamının demirbaşları ile birlikte toplam 26.000.000 TL + KDV bedelle Migros’a devredileceği, mağaza adedi ve nihai devir bedelinin devre ilişkin gerekli işlemlerin tamamlanmasını müteakip belirlenerek kamuoyuna duyurulacağı belirtilmişti.

Sözleşme konusu 34 mağazanın tamamı 14.06.2021 tarihi itibarıyla Migros’a devir ve teslim edilmiş olup,  nihai devir bedelinde bir değişiklik olmamıştır. Sözleşmeye konu mağazalarda iş akdi devrini kabul eden kadrolu personelin kıdem tazminatı ve yıllık brüt izin yükümlülükleri ile birlikte Migros’a geçişi yapıldığından; nihai devir bedelinden bu tutarlar ve sözleşme gereğince uyarlamaya konu diğer tutarlar mahsup edilerek Şirketimize Migros tarafından 8.114.317,09 TL+KDV ödenmiştir.  

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

The post Carrefoursa’da pay satışı kararı! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments