Saturday, February 24th, 2024

Cartesi Coin Nasıl Alınır?

Cartesi akıllı sözleşmeleri bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyor. Ayrıca Cartesi bir çeşit toparlama uygulayarak, blok zincirler üzerindeki acil ölçeklenebilirlik ve yüksek ücret sorununu çözmeyi amaçlıyor. En önemlisi Cartesi, geliştiricilerin genel yazılım yığınlarıyla kod yazmasına izin vererek akıllı sözleşme programlamasında devrim yaratıyor. Noether, Cartesi’nin geçici veriler için optimize edilmiş yan zinciridir ve DApp’lara düşük maliyetli veri kullanılabilirliği sağlar.

Cartesi (CTSI) Nedir?

Cartesi’ye bir katman-2 ve toplama çözümü olarak rekabet avantajı sağlayan şey, geliştiricilerin akıllı sözleşmelerini ve DApp’leri doğrudan ana yazılım bileşenleri ve Linux işletim sistemi kaynakları ile kodlamasına izin vermesidir.

Bu, merkezi olmayan uygulamalarda kademeli bir iyileştirmeden daha fazlasını temsil ediyor. Tüm blok zinciri ekosisteminin olgunlaşması için gerekli bir adımdır. Genel programlanabilirliğe izin vermek, DApp geliştiricilerinin basitten karmaşık akıllı sözleşmelere kadar tamamen yeni bir ifade gücüne sahip olduğu anlamına geliyor. Aynı zamanda masaüstü veya web’e benzer bir kodlama deneyimi ile merkezi olmayan uygulamalar oluşturacaklarından, blok zinciri için hiç programlamamış düzenli geliştiricilerin kapsamlı bir şekilde benimsenmesi için kapıların açılması anlamına da geliyor.

CTSI ise Noether için bir kripto yakıtı olarak çalışan bir yardımcı program token’ıdır. Staker’lar token’larını stake ederek ve ağa katılarak CTSI ödülleri alırlar. Node runner’lar bir PoS sistemine göre rastgele seçilir ve bir sonraki bloğu oluşturma hakkını kazanır. Ağ kullanıcıları, yan zincire veri eklemek için CTSI ücretleri öder.

Buna ek olarak CTSI, doğrulanabilir ve uygulanabilir hesaplamanın yürütülmesini Descartes node’larını çalıştıran varlıklara dış kaynak sağlamak için DApp’ler tarafından da kullanılıyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada CTSI Coin, 0,2060 dolardan işlem görüyor. 58,191,753 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 399. sırada yer alan  Cartesi Coin’in BTC karşısında 0.000003718 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 13,360,751 dolar olan Cartesi Coin’in dolaşımdaki arzının 282,467,921 CTSI Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam CTSI Coin arzının da 1.000.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

CTSI Coin Nereden Alınır?

CTSI Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CTSI Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CTSI Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak CTSI işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece market değerinden değil daha alt değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments