Thursday, April 18th, 2024

Celsius CEO’su Mashinsky: Sene sonu için tahminim 140-160 bin dolar arası…

Kripto para faiz ve kredi şirketi olan Celcius’un CEO’su Mashinsky, Yahoo Finance’in yayınına katıldı ve gündemi değerlendirdi. Bitcoin fiyatında sene sonuna doğru 100 bin dolar üzeri olan fiyat beklentisinide bir değişiklik olmadığını belirten Mashinsky, “Bitcoin iyi bir değer saklama aracıdır. Onu başka yönde kullanmaya gerek yok. İyi bir ödeme aracı olan dolardır” dedi. Celcius CEO’sunun açıklamaları şu şekilde:

“Bitcoin çok iyi bir değer saklama aracıdır”

Bitcoin’in hatta kripto paraların ana kullanım alanı nedir? Değer saklama aracı olmaları… Dolar ise bunun tam tersi. Dolar iyi bir ödeme aracıdır. Sabit coin’ler gibi de birçok iyi ödeme aracı olan kripto paralar var. Dolayısıyla ben, iyi bir değer saklama aracı olan bir varlığı, pencere temizlemek ya da kahve almak için kulllanmasam da olur. Çünkü o sadece değer saklama için iyi olan bir varlık. Bu yüzde değer saklama için kullanılmalı…

“Bu sene sonunda 140 bin ilâ 160 bin göreceğimizi düşünüyorum”

Bitcoin 29 bin dolar altına inmeme konusunda direndi. Buradan önemli bir yükseliş kaydettik. 40-45 bin dolar arasında bir direnç de var. Bu rakamların üzerinde ise fazla direnç yok. Ben daha önce yaptığım yorumun da arkasındayım. Bir süre buralarda konsolide olup daha sonra yeni ATH’lere gideceğiz. Sene sonu 140 bin dolar ile 160 bin dolar arasında bir rakam göreceğimizi düşünüyorum.”

“Sabit coin’lere % 8.8, Bitcoin’e % 6.2 faiz ödüyoruz”

Celsius olarak yaptığımız şey, banka hesabı olmayanlar da dahil olmak üzere insanların dijital varlıkları üzerinden gelir elde etmesini sağlamak. 170 ülkeden 1 milyondan fazla müşterimiz var. 17 milyar dolarlık varlık yönetiyoruz. Örnek olarak sabit coin’lere yaklaşık yüzde 8.8 faiz ödüyoruz. Bu rakam bankanızın size verdiğinden 30-40 kat daha büyük. Bitcoin’inize de yüzde 6.2 faiz ödüyoruz. ”

“Yeni regülasyon kurallarında bizi etkileyen fazla şey yok”

Altyapı kanun teklifinde bizim için değişen fazla bir şey yok. Sanırım devlet burada alamadığı bazı vergileri de toplamak istiyor. Biz zaten 2017’den bu yana AML ve KYC uyumluluk kurallarını yerine getiriyoruz. Vergimizi düzenli olarak ödüyor ve işlemleri rapor ediyoruz. Dolayısıyla bizim için değişen fazla bir şey yok.

“Biz Kuzey Amerika’daki en büyük madencilerden biriyiz”

Yeni regülasyon kurallarının madenciliği nasıl etkileyeceği soruluyor. Biz Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik şirketlerinden biriyiz. Madenciliğe 200 milyon dolar yatırım yaptık. Gelirlerimizi bildiriyoruz, vergimizi ödüyoruz. Bu işten kâr almaktan da mutluyuz. Dolayısıyla bizim işlerimizi engellemesi ya da yavaşlatması söz konusu olmaz.

The post Celsius CEO’su Mashinsky: Sene sonu için tahminim 140-160 bin dolar arası… appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments