Tuesday, November 28th, 2023

Çemaş Döküm’den yatırım açıklaması!

Çemaş Döküm Sanayi bugün yatırımlarına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklamna yaptı.

Şirket Danimarka ile imzalanan sözleşme çerçevesinde imalatı ve kurulumu yapılan üretim hattı, kum hazırlama mikserleri ve üniteleri ile beraber üretime geçtiğini belirtti.

Son teknoloji üretim hattının verimliliğinin de ilerleyen aylarda tedricen artması beklentisiyle yurtdışı müşterilerinin 2021 yılı başından itibaren yüzde 30’un üzerinde artan siparişlerine karşılık verileceğini hem de farklı ürünlerin üretimine geçilmesi mümkün olacağını belirtti.

Yapılan KAP bildirisinde aşağıdaki ifadelere yer verildi;

04.06.2020 tarihinde yaptığımız özel durum açıklaması ile duyurduğumuz “Kalıplama Hattı ve Kum Hazırlama Üniteleri” işinin bir kısmına tekabül eden hat ve ünitelerin imalatı ve kurulumu için DISA Industries A/S (Danimarka) ile imzalanan sözleşme çerçevesinde imalatı ve kurulumu yapılan üretim hattımız, kum hazırlama mikserleri ve üniteleri ile beraber üretime geçmiştir. Bu son teknoloji üretim hattının verimliliğinin de ilerleyen aylarda tedricen artması ile beraber, hem yurtdışı müşterilerimizin 2021 yılı başından itibaren yüzde 30’un üzerinde artan siparişlerine karşılık verilmesi hem de farklı ürünlerin üretimine geçilmesi mümkün olacaktır.

Çemaş haftanın ikinci gününde %1,79 düşüş ile 1,10 TL!den işlem görüyor.

Piyasa değeri 949,2 Milyon TL olan şirketin 10 günlük ortalama hacmi ise 42.925 Milyon lottur.

Şirketin bir yıllık grafiği

Çemaş Hakkında

ÇEMAŞ DÖKÜM SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir şirkettir. Esas faaliyeti gri dökme demir, sfero dökme demir ve yüksek kromlu çelik döküm üretimidir. Şirketin ürünleri öğütücü ortamları ve dökme parçaları içermektedir. Çelik dökümhanesi 150.000 metrekarelik bir alana inşa edilmiştir ve iç mekan alanı 17.000 metrekaredir. ÇEMAŞ DÖKÜM SANAYİ ANONİM ŞİRKETİNİN üretim süreçleri kum hazırlama, eritme, kalıplama, maça yapımı, döküm simülasyonu, kalıp atölyesi, ürün hazırlama, ısıl işlem, kalite kontrol ve talaşlı imalat atölyesini içermektedir. Çumra Kraft Torba San. Ve Tic. A.Ş. adında ambalaj sektöründe faaliyet gösteren bir iştiraki ve inşaat ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Özışık İnşaat ve Enerji AŞ adında bir bağlı şirketi vardır. Şirket, Işıklar Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bir iştirakidir.

Şirket Finansalları ve oranları ne durumda ?

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

The post Çemaş Döküm’den yatırım açıklaması! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments