Monday, April 15th, 2024

CER İlk 3 Türk Kripto Para Borsasını Açıkladı!

Kripto para birimi borsa sıralaması ve sertifikasyon platformu olan CER, ilk 3 Türk kripto para borsasını Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile açıkladı.

CER Sertifikasyon Programı

Hacken, kripto para platformlarını birçok kriterler değerlendiren bir firma ve CER isimli bir denetim programları bulunuyor. Platformun yaptığı açıklamalara göre, tüm güvenlik incelemeleri ve değerlendirmeleri benzersiz ve sürekli gelişen bir metodolojiye göre geliştiriliyor, siber güvenlik korumasının en iyi uygulamalarına dayanan ve  yüksek vasıflı araştırmacılar ve beyaz bilgisayar korsanları tarafından oluşan ekip tarafından yürütülen on sekizden fazla göstergeden oluşuyor.

Türkiye’de Narkasa İlk Sırada

CER’in yaptığı sıralamaya göre Narkasa ilk sırada yer alırken Paribu ikinci ve BtcTurk üçüncü sırada yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre platform siber güvenlik skoru, etki testi, fonların kanıtı ve bug bounty kriterlerine göre bir değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirme sonucunda siber güvenlik skoru en yüksek çıkan Türk kripto para borsası Narkasa oldu. Narkasa’nın siber skoru 5.70 iken Paribu’nun siber güvenlik skoru 3.19 ve BtcTurk’ün siber güvenlik skoru 3.11 olarak değerlendirildi.

Bu verilere doğrultusunda 1 Temmuz 2020’de kullanıma açılan kripto para borsası Narkasa’nın CER değerlendirmesine göre güvenlik konusunda ilk sırada yer aldığı ifade ediliyor.

Facebook Comments