Tuesday, January 31st, 2023

Chainlink  Fiyatı: LINK Rekora Doymuyor!

Lider kripto para birimi geride bırakmaya hazırlandığımız haftada ciddi bir düşüş grafiği çizdi ve fiyat uzun zaman sonra 30.000 doların altını gördü. Bitcoin’in (BTC) 28.800 dolara akdar gerilemesinin ardından yeniden 30.000 doların üzerine yükselmesi altcoin’lerin BTC’de çok daha büyük yükseliş grafikleri çizmesini sağladı.

LINK’ten Yeni Rekor

Yükseliş grafiği çizen kripto para birimleri içinde en çok dikkat çekenlerden biri Chainlink (LINK) oldu. LINK geçtiğimiz 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 20 yükselerek 24,69 dolar ile yeni bir rekor imza attı. Chainlink ile ilgili detaylı bilgilere “Chainlink Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 23 doların üst seviyelerinde işlem gören Chainlink, piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumunda yer alıyor. 9,6 milyar doların üzerindeki LINK’in hemen altında 9,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile Litecoin (LTC) ve hemen üzerinde 10,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile Cardano (ADA) bulunuyor.

Yükselen Altcoin’ler

Bitcoin’deki son düzeltmeden sonra hemen hemen bütün altcoin’ler yükselişe geçti. Bu yükselişin sebepleri arasında Bitcoin piyasa hakimiyetinin düşmesi bulunuyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %63,9 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin 42.000 dolar ile rekor kırdığında bu oran %70 seviyelerine yaklaşmıştı. Ancak o zamandan bu yana düşüş gösteriyor ve bu da paranın Bitcoin’den altcoin’lere kaydığının bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Altcoin Rallisi Başladı Mı?

Analistlere göre Bitcoin piyasa değerinin düşüyor olması altcoin rallisinin başladığının bir işaret olabilir. Ancak günümüzde yaşanacak bir altcoin rallisinin 2017-2018 yıllarında görülen rallilerden farklı olabileceği düşünülüyor.

Çünkü o dönemde hem altcoin sayısı bugünkünden çok daha azdı hem de yatırımcı ilgisi bu kadar yoğun değildi. Dolayısıyla belirli altcoin’lerin ciddi fiyat artışları görürken her altcoin’in beklendiği gibi çok büyük yükselişler kaydetmeme ihtimalinin olduğu ifade ediliyor.

Facebook Comments