Monday, October 25th, 2021

Chainlink (LINK) Balinaları Yüklü Satışlara Devam Ediyor: LINK Düşüşü Ne Zaman Bitecek?

Chainlink (LINK), kısa süre içerisinde top 10 kripto para birimi arasına yerleşse de burada tutunmayı başaramadı ve THETA’nın yükselişi ile geride kaldı.

Chainlink, Top 10 Dışında Kaldı

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 11. sırada yer alan Chainlink, toplam piyasa değerinin 10 milyar dolara kadar gerilemesi ile de 12. sıraya kadar gerileme riski ile karşı karşıya kaldı. LINK fiyatının bu düşüşünün etkili olmasındaki bir diğer neden ise LINK balinaları olarak görülüyor.

Teknik analiz verilerine göre de düşüşe yatkın olan ve kritik desteğin altına gerileyen LINK,  net bir hedef olmadan konsolidasyon yaşamaya devam ediyor. Grayscale’in kısa süre önce LINK odaklı tröst fonu kurmasına rağmen LINK fiyatının düşmesi ise yatırımcıları korkutmakta.

LINK Rakipleri Artıyor

Merkezsiz fiyat veri platformu olan LINK, DeFi sektörünün patlama yaşadığı anda bile yerini korumayı başaramadı. Bunun en büyük sebebi ise LINK’in alternatiflerinin ortaya çıkması ve DIA ile Kylin Network gibi başarılı projelerin ciddi yatırımlar alması olarak görülüyor. 20 Şubat tarihinde 37 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran LINK, günlük grafikteki simetrik üçgene göre ise daha da düşebilir.

Santiment verilerine göre LINK balinaları son 30 günlük sürede ciddi bir satış yaptı. Elinde 10.000 ila 100.000 arasında LINK bulunan en büyük 100 cüzdan incelendiğinde kısa sürede 2,80 milyon dolarlık LNIk satıldığı görülüyor. Bu da balinaların toplam varlıklarının bu kadar kısa bir sürede %3,50 azaldığına işaret etmekte.

LINK/USD Teknik Analizi

Balinaların satış baskısı ise üçgen formasyonunda kırılmaya yol açabilir. LINK/USD işlem çiftinde 26 doların altına inilmesi kesinlikle büyük bir tehlikeye işaret etmekte ve LINK bu tehlikeli alana çoktan girdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 25,80 dolardan işlem gören LINK, kripto para piyasasının yaşadığı genel düzeltme nedeniyle de toparlanamıyor olabilir.

Üçgenin dip noktasının altına inildiğinde ise LINK fiyatı için kritik hedefin 18 dolar olduğu görülmekte. Bu, LINK’in 2020 yılında elde ettiği yükselişin çok büyük bir kısmının da geri verilmesi anlamına geliyor. Piyasanın genel düzeltmesi, LINK balinalarının satışı ve rekabetin artması ise LINK’e uzun vadede daha çok zarar verebilir.

Facebook Comments