Sunday, December 10th, 2023

Chainlink (LINK) Yorum: Tüm Zamanların Rekorunu Kıran LINK Coin Fiyat Analizi

Chainlink (LINK), Binance kripto para borsasında 21,45 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 18 Ağustos 2020 tarihinde 20,16 dolara kadar çıkan ancak devamında altüst olup 6 dolara gerileyen Chainlink için yine böyle bir düşüş kapıda olabilir mi? Lider kripto para birimi Bitcoin’in 36.000 dolara kadar gerilemesinden sonra Chainlink için de düşüş yaşanabilir.

Chainlink

Chainlink Fiyatı Rekor Kırdı

LINK/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19,45 dolardan işlem görüyor ve beklenen düzeltme geldi. LINK, son 1 saat içerisinde %5 değre kaybederken hala 24 saat içerisindeki %19’luk yükselişini koruyor. Eğer Bitcoin 36.400 dolar seviyesinden döner ve altcoinler için her şeyin güvenli olduğunun sinyalini verirse, LINK fiyatı da 20 dolar üzerine çıkabilir.

Chainlink’in uzunca bir süre 12 dolar ile 15 dolar arasında kalmasından sonra gelen bu yükselişin sebebi hala net değil. Analistler ise DeFi piyasalarında görülen hareketliliğin, LINK için tetikleyici etki yarattığını savunmakta. Ethereum 2.0 için her geçen gün daha fazla ETH stake ediliyor ve bu durum DeFi projeleri için olumlu. DeFi projelerine Oracle hizmeti sunan Chainlink de piyasanın iyimser halinden yararlanıp yükselişini sürdürüyor.

LINK/USD Teknik Analizi

LINK/USD teknik analizine bakıldığında ise 18 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunduğu görülmekte. Eğer LINK şu an yaşanan düşüş ile beraber 18 doların altına sarkarsa, bu durum 14 dolara kadar düşüşü beraberinde getirebilir. 18 doların üzerinde kalınması ise kısa vadede rekorun yeniden test edilmesine kapı aralayacaktır.

Facebook Comments