Saturday, September 23rd, 2023

Charles Hoskinson: “ADA Fiyatıyla İlgilenmiyorum, Bu Benim İşim Değil”

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ADA fiyatının 0.01 dolar veya 10 dolar olmasını önemsemediğini aktardı. Hoskinson fiyat belirlemenin kendi işi olmadığını belirtti.

Hoskinson YouTube Canlı Yayınında Açıklamalarda Bulundu

IOHK CEO’su Charles Hoskinson katıldığı bir Youtube canlı yayınında ADA fiyatının 10 dolar olabileceğini iddia etti. Hoskinson, spekülasyon yaratmaya çalışmadığını belirtirken şunları kaydetti: “ADA fiyatı ister 1 cent ister 1 dolar isterse onlarca dolar olabilir. Ben bu işe hayatımı adadım. Her ne olursa olsun ben burada, işimin başında olacağım. Biz buradayız.”

ADA fiyatı yılbaşında 0.018 dolar seviyelerindeyken 17 mart tarihinde 1.49 dolara kadar çıktı. Charles Hoskinson, kripto para piyasasını hala öngörülemez ve istikrarsız olduğunu kaydetti.

Ayrıca Hoskinson fiyat yükseltmenin onun işi olmadığını belirtti. Hoskinson projenin teknik tarafına odaklandığını şu sözlerle aktardı: “Fiyatın neden arttığı bilmiyorum. Bununla beraber fiyatın neden düştüğünü de bilmiyorum. Aslına bakarsanız fiyat analiz verileri, spekülasyonlar ve bu tür şeyleri bilmek de istemiyorum. Bu benim işim değil. Bir mühendis bilim adamı olarak fiyat yükseltmek benim işim değil.”

ADA Fiyatı Kritik Seviyede İşlem Görüyor

 

ADA, haberimizin hazırlandığı sırada 1.20 doların üzerinde işlem görüyor. Geçtiğimiz gün ADA’nın 1.18 dolar fiyatının üzerinde kapanış yapması önemli bir kayıttı. ADA fiyatı 1.20 dolar seviyelerinde bir konsolidasyon dönemini takiben tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.49 doları tekrar test edebilir. Teknik göstergeler, ADA’nın yükseliş trendini doğruluyor. Bazı analistler ADA’nın yukarı yönlü kırılmadan önce güç topladığını öne sürdü. Buna göre ADA, yükseliş trendini doğrulayan bir konsolidasyon dönemi geçiriyor. Olası fiyat kırılmasında ADA fiyatı rekor seviyeleri görebilir. Bazı analistlere göre, ADA 1.46 dolar seviyesinde güçlü kalabilirse fiyat 2 dolara kadar çıkabilir. Öte yandan olası düşüş trendinde ADA 1 dolarlık ana destek noktasına kadar gerileyebilir. Bunun devamında 0.70 dolara kadar süren düşüşler görebiliriz.

Facebook Comments