Sunday, December 3rd, 2023

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Şirketin Önemli Yatırım Kararını Duyurdu

Socios.com platformunun resmi kripto para birimi Chiliz, 50 milyon dolarlık yatırımla ABD ofisini açıyor. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus,   50 milyon dolar yatırım ile ABD pazarına açılacaklarını duyurdu.

Malta merkezli Chiliz, spor takımları taraftarlarına taraftar token hizmeti sunmasıyla tanınıyor. Bu tokenler, taraftarların takımlarıyla ilgili anketlere katılım sağlamasına imkan sağlarken, kullanıcılar özel promosyonlar ve ödüllerden yararlanma hizmeti alıyor. Chiliz, küresel hayran kitlesiyle birlikte spor organizasyonları için ” yeni bir dijital gelir kaynağı ” unvanı taşıyor.

Chiliz, ABD Ofisini Açmaya Hazırlanıyor

Chiliz, Avrupa’nın en popüler futbol kulüpleriyle başarılı çalışmalara imza attı. Bu başarının ardından Chiliz Amerika’ya geliyor. Chiliz ekibi ABD’de, ülkenin en iyi spor organizasyonlarını hedefliyor. Dreyfus şirketin ABD yatırım kararı hakkında konuştu: ” Avrupa kulüpleri çalışmalarından milyonlarca gelir elde ettik. Kendimizi kanıtlamış bir şekilde ABD’ye gidiyoruz.  Amerika’daki en büyük spor organizasyonlarına taraftar tokeni hizmeti sağlamak istiyoruz. Bu yüzden bir New York ofisi açmaya karar verdik. ABD spor endüstrisine 50 milyon dolarlık yatırım yaptık. “

Chiliz önümüzdeki haftalarda yeni futbol kulüpleriyle iş ortaklığı açıklayabilir. Dreyfus futbol kulüplerinin yanısıra Formula 1 ve e-spor takımlarıyla da görüşme halinde olduklarını belirtti. Chiliz ilk büyük taraftar tokenini 2019’da dev İtalyan kulübü Juventus ile ortaklık kararının akabinde çıkarmıştı. Chiliz 2019’dan bu yana Galatasaray, Barcelona, PSG ve son olarak AC Milan gibi Avrupa’nın önde gelen kulüpleriyle birlikte çalıştı.

Taraftarlar Takımlarıyla Buluşma İmkanı Elde Ediyor

Reuters raporuna göre, Enigma Securities araştırma başkanı Joseph Edwards, taraftar tokenlerinin spor organizasyonları ve hayranları için doğru zamanda geldiğini aktardı. Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlamalardan etkilenen kulüpler, gelir kaynağı arayışlarına girdi. Takımlarını stadyumda destekleyemeyen taraftarlar spor organizasyonlarından hiç bu kadar mahrum kalmamıştı. Taraftar token’leri sayesinde, takımlar taraftarlarıyla dijital platformda bir araya gelme şansı yakalıyor.

Facebook Comments