Sunday, October 17th, 2021

Chiliz (CHZ) CEO’sunun Yeni Anketinde Türkiye Lider!

Son dönemde inanılmaz bir yükseliş yaşayan Chiliz (CHZ), kesinlikle Türkiye’de büyük bir topluluğa ve ekosisteme ulaştı.

Türkiye İçerisinde CHZ ve Taraftar Token Çılgınlığı Yaşanıyor

Türkiye içerisinde Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir Spor Kulübü ve Göztepe Spor Kulübü ile anlaşan Chiliz ekosisteminin Türkiye’de ciddi bir kitlesi olduğu biliniyor. CHZ. fiyatının son dönemde yaşadığı artış da bu sayede en çok Türkiye’de anılmış ve takdir edilmiş olabilir.

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus’un yayınladığı son anketin sonuçları da tam olarak bunu kanıtladı. Henüz sonuçlanmasına 17 saat olan ankete kısa sürede 32.134 kişi katıldı. Katılanların %82’lik bir oranı ise dünyada en güçlü futbol ve kripto para topluluğunun Türkiye olduğunu düşünüyor.

Türkiye Birinci, Brezilya İkinci

Ankete katılanların %12,4’lük kısmı, dünyanın en güçlü kripto para ve futbol topluluğunun ise Brezilya olduğunu vurgulamakta. Ankete katılanların geri kalanı ise bunun farklı bir ülke olduğunu düşünüyor. Emerson isimli bir kullanıcı söz konusu ankete verdiği yanıtta “bu soru ciddi olamaz” diyerek tepkisini dile getirdi. Emerson, Brezilya’nın futbol ülkesi olduğunu vurgulayarak henüz ülkede Chiliz’in çok fazla duyulmadığını ima etti.

Dreyfus da Emerson isimli kullanıcıya katılarak Brezilya topluluğunun nerede olduğunu sorguladı.

Özellikle Türkiye topluluğunda yer alan Altuğ Öztürk’ün çalışmaları ve atılan başarılı adımlar, CHZ’nin kısa sürede ülkemizde ciddi bir tanınma ve kabul görmesini sağladı. Buna rağmen hala atılacak çok fazla adım olduğu söylenebilir. CHZ fiyatının rekor yükselişinin futbol maçlarının seyircisiz oynatıldığı bir dönemde gelmesi ise daha gidecek çok yol olduğuna işaret ediyor olabilir.

CHZ, Henüz Tam Potansiyeline Ulaşmadı

Birçok CHZ veya taraftar tokeni yatırımcısı aldıkları tokenlerin gerçek kullanım amaçlarını henüz tam anlamıyla kavramamış gibi gözüküyor. Kullanıcılar bunlar sayesinde takımları hakkında önemli kararlarda belirleyici oyu kullanabilir veya eşsiz avantajlara ulaşabilir.

Koronavirüs salgını  ise CHZ ve taraftar tokenlerinin tam potansiyeline ulaşmalarını engelliyor gibi gözükmekte. NFT ekosistemine giriş yaparak rekor bir yükseliş yaşayan CHZ fiyatının salgının seyri yavaşladığında çok daha önemli yerlere gelmesi ise birçok uzman ve yatırımcı tarafından beklenmekte.

Facebook Comments