Saturday, February 24th, 2024

Chiliz (CHZ) Coin Analiz – CHZ Coin Fiyatı Yükselir mi?

Chiliz (CHZ), tüm zamanların rekoru olan 0,87 dolara kadar ulaştıktan sonra tahmin edilebileceği gibi düşüşe geçti. Kısa sürede %10.000 gibi inanılmaz bir yükseliş kaydeden CHZ fiyatının bu düşüşü ise herkes tarafından beklenen bir gelişmeydi.

CHZ Coin Neden Düşüyor?

CHZ Coin yorumlarına bakıldığında düşüşün sebebini anlamak için öncelikle yükselişin arkasındaki sebeplere bakılması gerektiği görülüyor. Alexandre Dreyfus ve Altuğ Öztürk’ün ön planda olduğu Socios ve Chiliz ekosistemi, son dönemde hem ses getiren ortaklıklar hem de NFT sektörüne giriş ile ciddi bir patlama yaşadı.

Chiliz ile ortaklık imzalayan dünyaca ünlü takımlara ek olarak e-spor kulüplerinin özellikle koronavirüs salgınının bitmesi ile beraber dallanıp budaklacağı beklentisi, fiyatı olumlu yönde etkiledi. CHZ fiyatının bu hareketinin arkasındaki en büyük sebep ise NFT’ler oldu. Flow projesinin ABD’de NBA ile gerçekleştirdiğini şu an için Chiliz direkt olarak futbol kulüplerine özel kartlar ile gerçekleştirmeyi hedefliyor.

CHZ, NFT Ekosistemine Girdi

Alexandre Dreyfus tarafından da paylaşılan gönderide, kulüplere özel NFT paketlerinin hazırlandığı görülüyor. Flow projesine bakıldığında bu paketlerin içerisinde kulüplere özel NFT’lerin olduğu ve bazılarının bu paketlerin değerinden 10 kat daha yüksek olduğu görülüyor. Benzer bir girişime imza atan CHZ, NFT patlamasından da yararlanarak rekor kırmayı başardı.

CHZ Coin fiyatında görülen bu düşüşün temel nedeni de her yükselişin devamında görülen düşüş olarak biliniyor. Yatırımcılar kar realizasyonu yaptıkça fiyatın düşüş ve konsolidasyon yaşaması kaçınılmaz. Ancak koronavirüs salgınında olumlu haberler alınmaya devam edildikçe CHZ’in yükselişinin süreceğini tahmin etmek güç olmayabilir.

CHZ Coin Yorumları

Özellikle kulüplerin maçlarının seyircili oynanmaya başlaması ve ekosistemin yeniden canlanması, CHZ’nin yükselişine kaldığı yerden devam etmesini sağlayacaktır. CHZ fiyatının 28 Eylül 2019 tarihindeki en düşük seviyesinden bu yana %14.925 yükseliş elde ettiği gerçeği ise böyle bir düşüşün kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

CHZ bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,61 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %28 düşüş yaşadı. CHZ fiyatı yükselirken çakılan fon tokenlerinin ise şimdi yükselişe geçtiği söylenebilir. CHZ’nin bu düşüşünün çok derinlere gitmesi ise fan tokenlerin de olumsuz seyretmesine yol açabilir.

Facebook Comments