Friday, October 22nd, 2021

Chiliz (CHZ) İçin Kritik Tarih Geldi Çattı: Kritik Açıklamada Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Fiyat rekoru kırarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başaran Chiliz (CHZ), 19 Mart tarihinde oldukça kritik bir duyuruda bulunacak.

CHZ İçin 24 Saat Başladı

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından yapılan Twitter açıklamasında, son 24 saat kaldığı belirtilse de yatırımcılara bunu ne olduğu hakkında detaylı bilgi verilmedi. Çok kısa sürede değerini 16’ya katlayan CHZ nedeniyle birçok yatırımcı ciddi kazançlar elde ederken bazı yatırımcıların ise CHZ’nin Locker Room imkanı yüzünden zarar ettiğini zannettiği görülüyor. 24 saat içerisinde ise bu sorunun çözüleceği ve çözüme dair duyurunun yapılacağı beklenmekte.

CHZ kilitleyerek piyasaya sürülecek sıradaki taraftar tokenlerini alma hakkı tanınan Locker Room uygulaması son dönemde birçok yatırımcının şikayeti ile gündeme geldi. Yatırımcılar artan CHZ fiyatı sonrasında mağdur olduklarını düşünseler de bunun gerçeği yansıtmadığı biliniyor. Şimdi de bu konudaki en büyük gelişmelerden birisi yaşanacak ve CHZ’nin yeni bir futbol ekibi ile anlaşıp anlaşmadığı belli olacak.

Erhan Ünal CHZ’de Satış Baskısına Karşı Uyardı

Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal tarafından da vurgulandığı gibi 24 saat sonra aslında takımlarla anlaşılıp anlaşılmadığı açıklanacak. Eğer iki takımla anlaşma sağlanırsa kullanıcılara CHZ karşılığında daha önce belirtilen ve herkesin kabul ettiği şartlarda taraftar tokeni verilecek. Ancak anlaşma sağlanmazsa kilitli CHZ’lerin %10 fazlası kullanıcılara verilecek.

Ünal, konu hakkında yaptığı açıklamada anlaşma sağlanmazsa piyasada ciddi bir satış oluşabileceğini vurguladı. Özellikle tokenlerin kilit altına alınmasından sonra CHZ fiyatının rekor kırması, şimdi kilidi açılan tokenlerin ciddi olarak satış baskısı yaratmasını beklemek oldukça makul.

Facebook Comments