Saturday, September 23rd, 2023

Chiliz (CHZ) İle İlgili Önemli Uyarı: CEO Dreyfus, Dolandırıcılığa Dikkat Çekti

Kısa süre içerisinde Türkiye’nin en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi haline gelen Chiliz (CHZ), fiyat rekoru kırdıktan sonra ise konsolidasyon yaşamaya devam ediyor.

CHZ Fiyatının Düşüşü Sürüyor

CHZ fiyatı 0,95 dolar seviyesine kadar ulaştıktan sonra oldukça sert bir düşüş yaşadı ve 0,48 dolar seviyesini gördü. CHZ/USD paritesinin neredeyse 20 kat yükseliş yaşadıktan sonra böyle bir düşüş yaşaması ise beklenen bir gelişme olarak görülüyor. Tabii ki buna ek olarak Real Madrid ile ilgili anlaşmanın yapılamaması ve CHZ’lerin iade edilmesi de satış baskısını arttırdı.

Bu düşüşten sonra ise şimdi fan token yatırımcılarını hedef alan yeni bir dolandırıcılığın ortaya çıktığı belirtiliyor. Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, konu hakkında yaptığı açıklamada da yatırımcıları söz konusu olaya karşı uyardı.

Dreyfus,  CHZ Tabanlı Dolandırıcılığa Karşı Uyardı

Dreyfus, şu an Binance Smart Chain üzerinde ve PancakeSwap altyapısında sahte bir fan token projesinin olduğunu vurgulayarak yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu. Dreyfus’un aktardığı bilgilere göre bir proje hiçbir hakkı olmadan CHZ’nin anlaşma yaptığı kulüplerle ilgili token satışı yapıyor.

Ünlü isim bu konuda bütün takımlara bilgi verildiğini ve hepsinin yasal haklarını koruyarak dava açacağını vurgulasa da yine de yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Binance Smart Chain gibi DeFi ağlarında istenildiği gibi kripto para üretilebiliyor olması, bazı yatırımcıların da zarar etmesi ile sonuçlanabiliyor.

Chiliz Türkiye ekibi tarafından da konu hakkında şu açıklama yapıldı:

“Scam uyarısı. Dün başlatılan ve HİÇBİR hakları olmadan BinanceChain (BSC) ve PancakeSwapüzerinden sahte Taraftar Tokenları basan ve satan anonim bir proje var. Tüm ekipler bilgilendirildi ve dava açılacak. Dolandırıcılık yapıyorlar. Dikkatli ol.”

CHZ Fiyat Analizi

CHZ fiyatı bu gelişmeden etkilenmese de birkaç gündür devam eden sert düzeltmenin bitmesi ile yeniden yeşillendi. CHZ, son 24 saat içerisinde %5 yükseliş elde ederek yeniden 0,50 dolar bandının üzerine çıktı ve burada tutunmaya devam ediyor.

CHZ yatırımcılarının dikkatle takip etmesi gereken seviyenin ise 0,65 dolar olduğu söylenebilir. Bunun devamında hızlı bir şekilde 0,80 dolar seviyeleri yeniden test edilebilir.

Facebook Comments