Monday, April 15th, 2024

Chiliz (CHZ) Piyasa Değeri 1.4 Milyar Doları Aştı

Coinmarketcap verilerine göre Chiliz (CHZ) piyasa değeri, 1.4 milyar doları aştı. CHZ geçtiğimiz gün, 0.31 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bazı analistler Chiliz ilgisinin, şirketin ABD pazarına yatırım kararı ve NFT hizmetinin çılgın seviyelere ulaşmasının akabinde arttığını düşünüyor.

Spor ve eğlence dünyasındaki birçok platformda hizmet veren Chiliz, 1 milyar dolarlı aşan piyasa değeri ile büyümeye devam ediyor. Haberimizin yazıldığı sırada Chiliz’in piyasa değeri 1.43 milyar dolar seviyesini geçmiş durumda.

Socios.com platformunun resmi kripto para birimi Chiliz, son dönemlerdeki en popüler kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. 1 Mart 2021 itibariyla 0.05 dolar seviyesinde işlem gören Chiliz, inanılmaz bir artış kaydederek geçtiğimiz gün tarihinin en yüksek seviyesi olan 0.31 dolara yükseldi.

NFT İlgisinin Chiliz’e Etkisi

Chiliz (CHZ), Avrupa’nın birçok popüler futbol takımı ile ortaklık imzaladı. Socios.com’da satışa sunulan NFT taraftar token’ları yoğun ilgi gördü.

Bazı analistlere göre, CHZ fiyatındaki ani artış NFT çılgınlığının sonucu olabilir. NFT pazarında yaşanan yoğun ilgi, çılgın seviyelere ulaştı. Yalnızca şubat ayındaki NFT satışları 342 milyon doları aştı. Bununla birlikte, yalnızca 2021 Şubat ayındaki NFT satışları, 2020 yılı toplam NFT satışlarını geride bıraktı.

ABD Pazarı Fırsatları

2 Mart 2021 tarihinde Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, şirketin ABD pazarına yatırım kararını açıklamıştı. Bu CHZ fiyatının katlanmasına katkıda bulunun bir diğer faktör olabilir. Dreyfus yaptığı açıklamada şirketin, New York’ta bir ofis açacağını aktardı. Dreyfus açıklamalarında şunları kaydetti: “Avrupa’daki çalışmalarımızdan milyonlarca dolar gelir elde ettik. Kendimizi kanıtlamış bir şekilde ABD’ye açılıyoruz.”

Malta merkezli şirket, spor hayranlarına taraftar token hizmeti sunuyor. Bu token’lar ile birlikte taraftarlar; takımlarıyla ilgili anketlerde oy kullanabilme hakkına, özel promosyonlardan ve ödüllerden yararlanma hakkına sahip olabiliyor.

Facebook Comments