Tuesday, October 26th, 2021

Chiliz (CHZ) Teknik Analizi: CHZ Fiyatı Kritik Seviyede!

Chiliz (CHZ) fiyatı, 16 kat artış kaydetmesinin ardından 0.60 dolar seviyesinde önemli bir sınavdan geçiyor. Momentum göstergesine göre CHZ fiyatı ivmesi düşüş eğilimine girebilir. Ancak bu göstergenin tersine çevrilmesi sonucunda CHZ fiyatı önemli bir sıçrama kaydedebilir. CHZ fiyatı 0.94 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde bir düşüş ivmesi takip etti. CHZ boğaları piyasa hakimiyetini tekrar ele alarak yeni bir boğa koşusu başlatmayı planlıyor.

Chiliz (CHZ)

Chiliz fiyatı 1 Mart ila 12 Mart tarihleri arasında %1680’lik bir artış kaydetti. CHZ bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.94 doları gördü. Ancak ATH’nin ardından CHZ boğaları fiyatı korumakta zorlandı. Ardından CHZ fiyatı 0.49 seviyelerine kadar geri çekilme yaşadı. CHZ haberimizin hazırlandığı sırada 0.59 dolar seviyelerinde işlem görüyor. CHZ’nin 0.60 dolar seviyesini yeniden test etmesi gerekebilir. Chiliz bu seviyeyi en son 6 Mart tarihinde test etmişti. CHZ için kritik bir seviye olan 0.60 doların altına sarkan bir fiyat hareketi, CHZ’yi %78 Fibonacci geri çekilme seviyesinde bekleyen 0.49 dolara kadar itebilir. Bu nedenle, böyle bir düşüş ivmesi sert bir düzeltmeyi tetikleyebilir. Bu durumda CHZ fiyatı başlangıçta %40 düşerek %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0.29 dolara gelebilir. Bu seviye korunamazsa CHZ 0.20 dolara kadar düşebilir. Bu olası senaryoda CHZ ATH’si olan 0.94 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %77 oranında düşüş kaydedebilir.

CHZ Rekor Seviyesini Yeniden Test Edebilir Mi?

Mart ayında başlayan boğa koşusunu öngören MRI göstergesi, düşüş trendini işaret ediyor. Bu yükseliş trendinin tersine dönmesi anlamına geliyor. Bu kritik seviyeler aşağı yönlü olsa da, olası bir yukarı yönlü fiyat kırılması Chiliz fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.94 dolar seviyesini yeniden test etmesini sağlayabilir. Bu yükseliş ivmesi sağlanırsa artan satın alma baskısı ile birlikte %127.5 Fibonacci seviyesindeki 2.14 dolara yolculuk başlayabilir.

Facebook Comments