Saturday, February 24th, 2024

Chiliz (CHZ) ve Ripple (XRP) Fiyatında Önemli Seviyeler

Chiliz (CHZ), 0.50 dolar seviyelerinde konsolide olurken Ripple (XRP) 0.57 doları test etti.

Chiliz (CHZ)

2021 yılına damga vuran Chiliz (CHZ), spor severlerin favori kripto para birimi oldu. CHZ fiyatı mart ayının başında başlayan yoğun ilgiyle beraber %1780’lik muazzam bir artış kaydetti. CHZ, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.94 doları görmesinin ardından düşüşe başladı. Chiliz, mart ayının ikinci yarısında 0.48 dolar ile 0.71 dolar kanalında işlem gördü. Spor dünyasının kripto para birimi CHZ, Manchester City ile fan token anlaşmasını duyurmasının ardından 0.71 dolara kadar çıktı ancak satın alma ateşi erken söndü. Yaklaşık bir hafta kadar 0.60 dolar seviyelerinde işlem gören CHZ, kripto para piyasasının düşüş trendiyle birlikte 0.50 dolar seviyelerine geriledi.

CHZ fiyatı ATH görmesinin akabinde düşüşe geçerken 0.50 dolar seviyelerinde konsolidasyon dönemine devam ediyor. Bazı uzman analistlere göre, Bu derecede yüksek bir oranla fiyat sıçramasının akabinde gelen sakin piyasa koşulları oldukça normal. CHZ’nin olası bir yukarı yönlü hareketinde önemli seviyeler 0.70 dolar ve devamında 0.87 dolar olacaktır. Diğer taraftan aşağı yönlü bir harekette öncelikli kritik nokta 0.29 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviye korunamazsa CHZ fiyatı 0.15 dolara kadar düşebilir. Stokastik RSI düşüş eğilimi gösteriyor ancak bazı analistler bunun düşüşün bir sonucu olduğuna inanıyor. MACD indikatörü, zayıf bir momentumu işaret ediyor.

Ripple (XRP)

Piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi olan XRP, gün içinde önemli bir artış kaydederek 0.57 doları gördü. Ancak 0.53 dolar alanına geri dönen XRP burada güçlü bir destek noktası inşa etti. XRP, 0.565 dolar direnç seviyesini test etti. Ancak bu girişim reddedildi. Teknik göstergeler henüz 0.538 dolar seviyesinden daha düşük bir fiyat öngörmüyor.

OBV indikatörü kademeli bir yükseliş gösterirken buna rağmen boğalar piyasa hakimiyetini ele geçirebilmiş değil. Ayrıca Yönlü Hareket Endeksi, yükseliş trendinin güç kaybettiğini kaydetti. XRP piyasası ivme kaybetmiş gibi gözüküyor. XRP’de 0.538 dolar destek seviyesi önümüzdeki saatlerde dikkatle takip edilmelidir. Bu seviye güçlü bir destek noktası olarak kaydedilebilir.

Facebook Comments