Wednesday, October 4th, 2023

Chiliz Coin Geleceği: CHZ Ne Zaman Yeniden Yükselişe Geçecek?

Son zamanlarda kripto para piyasasının en çok konuşulan coin’lerin biri Chiliz (CHZ). CHZ son günlerde her ne kadar düşüş grafiği çiziyor olsa da birkaç hafta önceki performansı göz önünde bulundurulduğunda hala potansiyeli merak edilen bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

CHZ Son Durum

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,45 doların üzerinde seyreden CHZ, dün gördüğü 0,27 dolarlık dip seviyeden sonra toparlanmış görünüyor. Ancak Chiliz’in 12 Mart’ta 0,94 dolar ile rekor kırdığı seviye göz önüne alındığında fiyatın hala düşük seviyelerde olduğu ifade edilebilir.

CHZ fiyatı, Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus’un çok önemli bir ortaklık açıklaması yapacağını söylemesinin ardından yükselişe geçti. 12 Mart’ta 0,94 dolar ile rekor kıran CHZ, Manchester City anlaşmasının 19 Mart’ta açıklanması ile de 0,7140 dolara kadar yükseldi.

CHZ Fiyat Beklentileri

Analistlere göre yeni bir yükseliş grafiğinin başlaması için 0,47 dolarlık seviyenin savunulması gerekiyor ve bu seviyenin kaybının daha alt seviyeleri yeniden resme sokabileceği ifade ediliyor.

Eğer CHZ bu önemli seviyeyi savunmazsa 0,26 dolar ile 0,29 dolar bandına doğru bir geri çekilme yaşanabilir. Aslında bu seviyelerin kısa süre önce test edildiği düşünüldüğünde ikinci bir geri çekilmenin daha kalıcı olabileceği ifade ediliyor.

Buna ek olarak eğer CHZ şu an bulunduğu bölgede bir güç toplar ve hacimle birlikte artışa geçerse de ilk hedefin 0,55 dolar olabileceği düşünülüyor. Bu noktada bahse geçen fiyat beklentilerinin kısa vadeli beklentiler olduğunu belirtmek gerekiyor.

CHZ Coin Geleceği

Analistlere göre CHZ coin’in geleceği oldukça parlak. Çünkü Chiliz platformu çok geniş bir alan hitap ediyor ve ileride sadece futbol ile sınırlı kalmayacağı düşünülüyor. Dolayısıyla CHZ2nin orta vadeli hedefleri arasında ilk olarak 1 dolar ve uzun vadeli hedefleri arasında da 10 dolar yer alıyor.

Facebook Comments