Tuesday, January 31st, 2023

Chiliz Coin Nasıl Alınır?

Socios.com’un token’ı olan Chiliz, spor ve e-spor hayranlarına favori takımlarını, oyunlarını, liglerini ve etkinlikleri kalabalık bir şekilde yönetme imkanı vermeyi amaçlıyor.

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, ana akım kullanıcılara yönelik blok zinciri destekli ürünler ve hizmetler için bir para birimi seçeneğidir. Chiliz, eğlnce sektöründeki hayran ve taraftar katılımı ve geleneksel ürünler için alternatif ödeme çözümleri sunarak gündelik yaşamda kaliteyi yükseltmeyi hedefliyor.

Chiliz, spor ve eğlence kuruluşlarına, izleyicileriyle etkileşim kurmalarına ve onlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için blockchain tabanlı araçlar sunuyor..

Socios.com hayran etkileşimi platformu ise Chiliz blok zinciri altyapısı üzerine sıfırdan oluşturulmuştur ve özel platform içi para birimi olarak CHZ kullanır. Socios.com, taraftarların FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray, Atlético de Madrid, OG, CAI ve UFC dahil olmak üzere dünyanın en büyük ve en tanınmış spor takımlarından markalı Taraftar Token’ları satın almalarına izin veriyor.

Socios.com’da satın alınan Taraftar Token’ları, kullanıcıların takımlarını popüler oylama yoluyla etkilemelerine ve etkileşim temelli takım ödülleri ve tanınma için uygun hale gelmelerine olanak tanır. Tüm Taraftar Token’ları, Chiliz blok zinciri kullanılarak basılır ve tüm platform içi oylamalar, Chiliz blok zinciri aracılığıyla çalışan bir dizi akıllı sözleşme kullanılarak yürütülür.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0512 dolardan işlem gören CHZ Coin, CHZ BTC işlem çiftinde de0.0000009278  BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 277,298,497 USD işlem hacmi ile 121. sırada yer alan CHZ Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 109,551,810 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 219 Şubat 2021 tarihinde 0,0667 dolar ile rekor kıran CHZ Coin, 27 Eylül 2019 tarihinde 0,0040 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 5,441,101,150 adet Chiliz Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 8,888,888,888 Chiliz Coin’e ulaşması bekleniyor.

CHZ Coin Nereden Alınır?

CHZ Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CHZ Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CHZ coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT), Türk Lirası (TRY) ya da Bitcoin (BTC) alarak CHZ işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments