Tuesday, November 28th, 2023

Chiliz Teknik Analizi: CHZ Yeni Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

Popüler kripto para Chiliz, 0.50 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir destek seviyesi inşa etme fırsatı ararken yukarı yönlü bir fiyat kırılmasına hazırlanıyor olabilir. 4 saatlik grafik verilerinde potansiyel bir sağ omuzun oluşumu, ters omuz baş omuz (TOBO) modeli senaryosuna yol açabilir. Öte yandan IOMAP verileri yukarı yönlü bir fiyat hareketinde 0.630 dolar ila 0.647 dolar aralığında zayıf bir direnç bölgesine işaret ediyor.

Chiliz Yeni Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

IOMAP verileri 0.510 dolar seviyesinde güçlü bir destek inşa ederken olası bir TOBO formasyonunu destekliyor. Ancak bu formasyonun oluşması için Chiliz’in (CHZ) bir kez daha geri çekilmesi gerekiyor. Bununla birlikte veriler 0.630 dolar 0.647 dolar arasında zayıf bir direnç noktası işaret ederek bu seviyelerde olası bir kırılmanın önünü açıyor.

 

Bunun yanı sıra olası bir yukarı yönlü fiyat kırılmasında ilk hedef 0.869 dolar seviyesi olabilir. Bu seviyenin güçlü bir şekilde aşılması hedefi, tüm zamanların en yüksek olan 0.94 doların üzerine koyuyor. Bu senaryoda kritik hedef 1 dolar olarak göze çarparken devam eden momentumda 1.20 dolar ila 1.35 dolar arasındaki güçlü direnç noktası göze çarpıyor. RSI 51 seviyesiyle nötr bölgede seyrediyor. Ek olarak Chiliz (CHZ), haberimizin hazırlandığı sırada 0.55 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Olası Bir Geri Çekilmede Chiliz İçin Kritik Destek Seviyesi

Geçtiğimiz haftasonu yaşanan piyasa geri çekilmesinin ardından lider kripto para birimi Bitcoin toparlanma evresindeyken birçok altcoin yönüne karar verebilmiş değil. Bu bağlamda yatırımcıların mevcut piyasa momentumunu es geçmemesi gerekir. Bunun yanı sıra olası bir düşüş trendinde popüler kripto para 0.364 dolara kadar süren geri çekilmeler görebilir. Chiliz boğalarının 0.364 dolar seviyesini savunması büyük önem arz ediyor.

Facebook Comments