Friday, February 23rd, 2024

Chromia Coin Nasıl Alınır?

Chromia (CHR), Ethereum ağı tabanlı bir kripto para projesidir. Chromia platformunun temel hedefi ise gerçek ve daha iyi bir dünyaya hizmet edebilecek merkezsiz uygulamalar geliştirip bunları kullanıma sunmak olarak biliniyor. Chromia altyapısı My Neighbor Alice gibi birçok NFT odaklı oyunda kullanılmanın yanı sıra kurumsallar için geliştirilen LAC PropertyChain gibi farklı uygulamalara da hizmet veriyor.

Chromia’nın temel kullanım alanı da merkezsiz uygulamalar olarak biliniyor. Bu uygulamalar yukarıda belirtildiği gibi oyun, proje veya kurumsal odaklı olabilmekte ve tamamen kullanıcının isteğine göre belirlenmekte. Chromapolis isimli DApp sayesinde tasarlanmak istenene uygulamaya özel programlama dili kullanılabiliyor ve bu diğer uygulamalar ile de beraber çalışıyor. Yatay ölçeklendirme teknolojisini de kullanan Chromia, her bir uygulama için ayrı blockchain oluşturuyor.

Ethereum ağında yaşanan ölçeklenebilirlik çözümü de tam olarak bu yatay ölçeklenebilirlik teknolojisi ile çözüme kavuşturuluyor. Akıllı sözleşmeleri kullanan PBFT tarzı yapısı, geliştiricilere çok fazla esneklik ve farklılaştırma seçeneği verir.

Chromia (CHR) Nedir?

Chromia, toplam piyasa değerine göre 525. sırada yer alıyor. Maksimum 538.962.532 arza sahip olan Chromia’nın dolaşımdaki 449.405.999 CHR’si ile toplam değeri ise 24 milyon doların üzerinde. 24 saat içerisinde 8 milyon dolarlık ticari hacme ulaşan CHR Coin, 0,05 dolardan işlem görüyor.

CHR Coin daha önce 0,11 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve o seviyeden sonra %52 geriledi. CHR’nin en düşük fiyat seviyesi ise 13 Mart 2020 tarihinde 0,0087 olarak kayıtlara geçti.

CHR Coin Nereden Alınır?

CHR Coin almak için Binance kripto para borsası kullanılabilir.  Binance’in milyarlarca dolarlık likiditesi ve güvenlik imkanları birçok yatırımcıya

  • CHR Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna CHR yazın ve açılan kısımdan CHR/USDT işlem çifti ile alımınızı tamamlayın.

Facebook Comments