Saturday, February 24th, 2024

CHZ, ADA ve Diğer Altcoinlerin Yükselişi Sürecek mi? Ünlü Analist Açıkladı

Kripto para piyasası Bitcoin‘in (BTC) yeniden 60.000 dolar üzerine çıkması ile yeşillense de analistlerin gözü altcoinlere odaklanmış durumda. BTC fiyatının yükselişinden faydalanan altcoinler, son dönemde lider kripto para biriminin yükselişini bile gölgede bırakan rekorlara imza attı.

CHZ ve ADA Gibi Altcoinlerin Yükselişi Sürecek mi?

Son 2 haftada altcoinlerin gidişatının durağan bir hal alması ise yatırımcılarla analistleri endişelendirmekte. Buna rağmen ünlü bir kripto para analisti yükselişin altcoinler için süreceğini düşünüyor. Son zamanlarda yükseliş rekoru kıran kripto paralar arasında ise kesinlikle Chiliz (CHZ) ve Cardano’nun (ADA) yer aldığı söylenebilir.

CHZ fiyatının kısa sürede 30 kat, Cardano’nun ise 5 kat yükselmesi, altcoin yatırımcılarının iştahını ve cüzdanlarını kabarttı. Bu yükselişe katılamayan yatırımcılar ise söz konusu rallinin devamı konusunda ellerini ovuşturmaya başladı.

Ünlü kripto para analisti The King of Crypto ise altcoinlerin yükselişinin kaldığı yerden devam edeceğini ifade etti. The King of Crypto’nun tweeti sonrasında benzer bir açıklamada bulunan Rekt Capital ise çok daha iddialı bir tahmin ortaya koydu.

Altcoin Rallisi İçin Hedef: %27.000

Rekt Capital, altcoinlerin toplam piyasa değerinin, daha önceki tüm zamanların rekoruna denk gelen desteğe tutunduğu anda %27.000 gibi inanılmaz bir yükseliş yaşandığını hatırlattı. Bu olay 2017 yılındaki ünlü altcoin rallisi esnasında yaşandı ve 2013 yılında noktalanan rallinin desteğine ulaşılması, tetikleyici oldu.

Rekt Capital konu hakkında paylaştığı grafikte de şu an için tam olarak benzer bir durum yaşandığını ve daha önceki rallinin zirve seviyesine ulaşıldığını belirtti. Altcoinlerin toplam piyasa değeri kısa süre önce eski rekoru geçti ve gerçekten de analistin ifade ettiği gibi ilerlemeye devam ediyor.

Dikkat Çekecek Kripto Paralar

Şu an için yeni bir altcoin rallisinde dikkat çekecek kripto paraların ise NFT  ve DeFi odaklı projeler olduğu söylenebilir. Ethereum, Cardano, Binance Coin, Polkadot ve Uniswap gibi projeler bu sebeple bir hayli ön planda. Buna ek olarak IEO veya SHO gibi farklı token piyasaya sürme yöntemlerini uygulayan kripto para projeleri de ciddi anlamda dikkat çekmeye devam ediyor. CHZ‘nin ise bugün gelen olumlu habere rağmen nispeten yerinde sayması, söz konusu kripto paranın bir süre konsolidasyona ihtiyacı olabileceğini gösteriyor.

Kısa süre önce Binance üzerinde listelenip 500 kat gibi inanılmaz bir yükseliş elde eden My Neighbor Alice (ALICE) projesinin arkasındaki DAO Maker‘ın kendi kripto para birimi DAO da bunlardan birisi gibi gözüküyor. ALICE’in yükselişi bütün gözleri DAO’nun üzerine çekti ve DAO kısa sürede değerini ikiye katladı.

Facebook Comments