Sunday, December 3rd, 2023

CHZ Coin Yorum: Chiliz Fiyatı Neden Artıyor? Artış Nereye Kadar Devam Edecek?

Son iki gündür kripto para birimlerinde stabil bir tablo hakim ancak bu sefer de Chiliz (CHZ) attığı bir adım ile piyasadan bağımsız hareket ederek güzel bir grafik yakalamayı başardı. Geçtiğimiz günlerde benzer bir hamle Cardano’dan (ADA) gelmişti ve ADA tüm piyasa düşüş yaşarken kendi rekorunu kırmıştı.

CHZ Coin Neden Yükseldi?

Chiliz, Avrupa futboluna yoğun bir şekilde dahil olmaya devam ediyor ve yapılan son açıklamalara göre platform artık Amerika Birleşik Devletleri futbolunda da rol sahibi olmaya hazırlanıyor. Son açıklamalarda Chiliz’in ABD’de 50 milyon dolarlık bir yatırım yapacağı belirtildi.

Şirketin CEO’su Alexandre Dreyfus konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, küresel olarak büyüme planlarında ABD’nin büyük bir rol oynadığını ve bu nedenle, ABD sporunun beş büyük önde gelen üyesi ile taraftar token’ları başlatmak için New York’ta bir ofis açtıklarını dile getirdi.

CHZ’nin de tam olarak bu bu haber sonrasında artış grafiğini başlattığı görülüyor.

CHZ Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,0759 dolar ile işlem gören CHZ’nin şu an için artış grafiğini sürdürdüğü görülüyor. Buna ek olarak CHZ’nin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %35’lik bir artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

CHZ Fiyat Hedefi

Chiliz 0,0549 dolar bandından yükseliş hareketini başlattı ve 24 saat içinde oldukça iyi bir tablo çizdi. Ancak şu anda piyasada stabil bir tablo hakim görünüyor ve her ne kadar pozitif gelişmeler fiyatı etkilemiş olsa da bir süre sonra CHZ’nin piyasaya ayak uydurması bekleniyor.

Dolayısıyla ABD haberinin etkisi devam ederse CHZ’nin 0,08 dolara doğru hareket edebileceği düşünülüyor. Ama CHZ piyasaya ayak uydurursa fiyat 0,07 doların altını önümüzdeki saatlerde görebilir.

Facebook Comments