Friday, February 3rd, 2023

CHZ Yorum: Haftanın Yıldızı Chiliz’de Artış Devam Edecek Mi?

Chiliz (CHZ) son günlere damga vuran kripto para birimi oldu. Hem büyük fiyat artışı hem de platformun attığı adımlarla Chiliz adından sıkça bahsettirdi. Peki, CHZ fiyatı neden arttı, artış nereye kadar devam edecek?

CHZ Fiyat Hareketleri

Chiliz fiyatı 8 Mart tarihinde yaklaşık olarak 0,13 dolar bandında işlem görüyordu. Chiliz ile ilgili arka arkaya çıkan önemli ortaklık ve büyüme haberlerinin ardından CHZ token fiyatı yükselişe geçti ve rekor kırdı.

12 Mart’ta 0,9449 dolar ile kendi rekorunu kıran CHZ, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,76 dolar seviyesinde işlem görüyor. Her ne kadar bir geri çekilme yaşanmış olsa da CHZ hala 24 saat içinde %100 ve 1 hafta içinde %638 artış yaşamış durumda. Yani CHZ’nin değeri 1 haftada 6 katın üzerinde arttı.

Chiliz Neden Yükseldi?

Chiliz ile ilgili geçtiğimiz günlerde arka arkaya pozitif haberler geldi. Örneğin; Chiliz’in Fenerbahçe ile görüştüğü ve Fenerbahçe’nin Chiliz işbirliği ile bir fan token çıkarma ihtimali olduğu haberleri yayıldı.

Buna ek olarak şirket CEO’su Alexandre Dreyfus yaptığı açıklamalarda Chiliz’in Amerika’ya açılmaya hazırlandığını iddia etti. Ayrıca Chiliz’in ABD’de büyük ilgi gören spor organizasyonu NFL ile bir işbirliğine varacağı söylentileri de duyuldu. Dolayısıyla tüm bu haberler CHZ coin’in fiyatının artmasını sağladı.

CHZ Yükselişi Devam Edecek Mi?

0,94 dolar ile rekor kıran ve çok büyük bir yükseliş yaşayan CHZ’nin bu noktadan sonra bir süre konsolide olacağı düşünülüyor. Ancak şu an için söylenti durumunda olan haberlerin kesinlik kazanması halinde yeni bir yükseliş grafiğinin başlayabileceği ifade ediliyor.

Birçok analist şu an için grafikleri takip etmenin ve herhangi bir alım öncesinde fiyatın ateşinin biraz sönmesinin beklenmesinin doğru olacağını düşünüyor.

Facebook Comments