Sunday, December 10th, 2023

Çizgi Roman Endüstrisi Devi DC Comics, NFT Sektörüne Katılıyor

Dünya çapında tanınan çizgi roman devi DC Comics, dijital Batman karakteriyle NFT sektörüne katılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü sanatçı Bipple’a ait “The First 500 Days” adlı bir sanat eseri 69.3 milyon dolar karşılığında satılmıştı. NBA Top Shot ve Christie’s sanal pazarının ardından NFT çılgınlığına katılan son en büyük isim DC Comics oldu.

DC Comics, Veve Platformu ile Birlikte Çalışacak

Veve platformu, Batman Kara Şövalye ve Batman Beyaz Şövalye serilerini içeren bir dizi dijital koleksiyon çalışması için DC Comics ile anlaştıklarını duyurdu. İlk olarak 1938 yılında Detective Comics adıyla yayın hayatına başlayan çizgi roman devi DC Comics, NFT endüstrisinde büyük bir adıma imza attı. Çizgi roman sektöründe büyük başarılara imza atan Darwin Cooke, Jim Lee, Jae Lee ve Gary Frank gibi isimlerin eserlerinden ilham alınan NFT’ler Veve platformunda 11 Mart itibariyla satışa sunuldu.

NFT sektörü, son günlerde yoğun ilgiye maruz kalıyor. Multi milyon dolarlık bir endüstri haline gelen NFT sektörü, yoğun ilgiye rağmen yoğun eleştirilere de maruz kalıyor. Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, NFT’ler için yok olmaya mahkum bir sektör demişti.

Veve platformu, kullanıcıların favori IP’lerini ve karakterlerini NFT’ler biçiminde hizmete sunuyor. Bu platform, son günlerin en trend mobil uygulamalarından biri olarak göze çarpıyor.

NFT Ateşi Sönmüyor

Tıpkı DeFi gibi, Non-fungible tokenlar da son zamanlarda patlayıcı bir büyüme kaydetti. NFT’ler, yeni bir pazar olmamasına rağmen son zamanlarda popüler olmaya başladı. NFT’ler ilk olarak, 2017’de piyasaya sürülen Crypto Kitties adlı video oyununun yoğun ilgi görmesiyle gündeme geldi. Son günlerde Youtube dünyasının en popüler isimleri NFT’lere büyük ilgi gösterdi. Bununla birlikte sanat, spor gibi alanlarda da NFT çılgınlığı son hızla devam ediyor.

Facebook Comments