Friday, October 22nd, 2021

Clubhouse alternatifi Twitter Spaces web’e geliyor

Twitter, Clubhouse’a benzer şekilde çalışan yeni canlı ve sesli sohbet platformu Spaces üzerinde çok çalışıyor. Platformu bu ay tüm kullanıcılara açmadan önce sosyal medya şirketi, Spaces’ın masaüstü kullanıcıları için web‘de de kullanılabileceğini doğruladı.

Şu anda kullanıcılar Spaces’a yalnızca Twitter’ın iOS ve Android‘deki mobil uygulaması üzerinden katılabiliyor. Ancak Clubhouse, yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu nedenle iOS, Android ve masaüstünde Spaces’e sahip olmanın Twitter‘a büyük bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor.

Twitter Spaces kapsama alanını genişletti

Spaces web, mobil ile benzer çalşıyor

Twitter bugün The Verge’e, Spaces’ın masaüstü sürümünü doğruladı. Doğrulama, araştırmacı Jane Manchun Wong‘un Twitter’ın masaüstü sürümünde temelde mobil sürümle aynı görünen Spaces arayüzünü tespit etmesinden kısa bir süre sonra geldi.

İlginç bir şekilde Twitter Spaces ekibinde çalışan bir geliştirici, Tweet ile web üzerinde çalışan özelliği birkaç gün önce zaten paylaşmıştı. 

Ek olarak, Spaces iOS’ta mevcut olsa da, yalnızca iPhone‘da çalıştığını ve iPad‘te çalışmadığını belirtelim. Ortaya çıkan yeni bilgiler göre masaüstü sürümü özelliği ile birlikte uygulamanın iPad’de de etkinleştireceği düşünülüyor.

Spaces ile Twitter kullanıcıları, diğer kişilerle yalnızca seslerini kullanarak sohbet etmek için farklı odalar oluşturabilir. Bu özellik sınırlı sayıda kullanıcıya sunuldu, ancak artık resmi sürüm yaklaşırken hemen hemen herkes buna erişim sağlamaya başladı. Twitter, Spaces‘ın web’de ne zaman kullanılabilir olacağını henüz belirtmedi.

The post Clubhouse alternatifi Twitter Spaces web’e geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments