Saturday, February 24th, 2024

Coinbase, Cardano’yu (ADA) Listeledi: Fiyat Yükselişe Geçti

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, önde gelen kripto para birimlerinden Cardano’yu (ADA) listelediğini açıkladı. Ethereum rakibi olarak görülen ve 2021’in başından beri %500 üzerinde yükseliş elde eden ADA, son günlerdeki hareketliliğini ise Coinbase Pro‘ya borçluydu.

Coinbase Pro Sonrası Coinbase de ADA’yı Listeledi

Kurumsal yatırımcılara hitap eden Coinbase Pro’nun ADA’yı listelemesinden sonra dünyanın en yüksek kullanıcı sayısına sahip Coinbase de benzer bir adım attı. Coinbase, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ADA’nın internet sitesi ve iOS ile Android uygulamaları üzerinden alınabileceğini vurguladı.

ADA Fiyatı Neden Patlama Yaşamadı?

Coinbase tarafından duyurulan listeleme ile ADA/USD işlem çiftinde son 24 saat içerisinde %4,5 oranında bir hareketlilik görüldü. Normalde Coinbase kripto para borsasının listelediği herhangi bir kripto para biriminin ortalama %30 yükseliş yaşadığı biliniyor.

ADA fiyatının bu kadar fazla tepki vermemesinin en büyük sebebi ise günler önce gelen Coinbase Pro listelenmesi olabilir. Buna ek olarak ADA’nın son aylarda rekor bir yükseliş elde etmesi de artık limitlerin test edildiğini gösteriyor. Altcoin piyasasının şu an Bitcoin tarafından baskılanması ise ADA’nın bu habere çok fazla tepki vermemesine yol açan üçüncü sebep olarak görülmekte.

ADA fiyatının özellikle Mary hard forku sayesinde yaşadığı ciddi yükselişin bir düzeltme ve konsolidasyon ile yeniden sağlam bir şekilde devam etmesi ise mümkün. ADA için şu an kritik destek 1,10 dolar iken kritik direnç ise 1,5 dolar olarak gözüküyor.

Facebook Comments