Tuesday, April 16th, 2024

Coinbase CEO’sundan ABD Kongresi’ne mesaj: İnovasyon kaçabilir

Kripto para evreninin önemli isimlerinden biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong yine Twitter’dan gündem belirleyecek açıklamalarda bulundu. ABD’deki altyapı yasa tasarısının, kripto para sektöründe özellikle aracı kurumlara büyük yğkler getirdiğini belirten Armstrong, bu maddelerin değişmesi gerektiğini söyledi.

Armstrong’un sözleri şu şekilde:

“İnovasyon denizaşırı bölgelere kaçabilir”

Altyapı kanun teklifiyle ilgili konuları takip ettiyseniz, dijital varlıklarla ilgili olarak da alelacele hazırlanmış bir madde olduğunu da görürsünüz. Bu maddenin, ABD’deki kripto endüstrisine derin bir şekilde olumsuz etkisi olabilir ve inovasyonu denizaşırı bölgelere kaçırabilir.

Coinbase, finansal hizmetler endüstrisinin geri kalanında olduğu gibi müşterilerinin vergi yükümlülüklerini yerine getirmekten mutluluk duyacaktır. Biz zaten bunu senelerdir yapıyoruz ve daha fazla vergi formu basmak güzel bir fikir.

“Çok büyük yük getirir”

Ancak kanun tasarısında “broker”lar, dijital varlık transferini yapan herkesi içine alacak şekilde tanımlanıyor. Bunun anlamı, ekosistemin içindeki herkesin bir “aracı kurum” olarak görülecek olmasıdır. Yani madenciler, doğrulayıcılar, akıllı sözleşmeler, açık kaynak geliştiricileri gibi.. Bu da çok büyük raprolama yükümlülükleri getirecektir.

“Akıllı sözleşmelerde olmaz”

Bunun hiçbir mantığı yok. Örnek olarak akıllı sözleşmeler şirket değildir ve vergi formu çıkarması ya da üzerinde KYC formu doldurulması mümkün değildir. Bunu yapacak hale de modifiye edilemezler. Onlar en basit tabirle, blok zincir üzerinde olan ve herkesin kullanabileceği yazılımlardır.

Neyseki Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis gibi senatörler, Coinbase gibi aracı kurumların tanımını daraltacak bir değişiklik yapmak istiyorlar. Coinbase’in zaten, geleneksel finans sistemindeki birçok şirket gibi raporlama kapasitesi de bulunmaktadır.

“Daha önce benzeri görülmemiş kurallar…”

Altyapı kanun tasarısı ayrıca, Coinbase gibi borsaların ve diğerlerinin, müşterilerinin işlemlerini, geleneksel finansın tamamından çok daha baskıcı şekilde takip etmesini gerektiren geniş kapsamlı ve daha önce benzeri görülmemiş kurallar içermektedir.

“Tek istediğimiz adil oyun alanı”

Bizim tek istediğimiz, kripto paraların haksız olarak cezalandırılmadığı ve geleneksel finans ile eşit şartlarda mücadele edebileceğimiz bir oyun alanı…

Politika yapıcılar, ABD’de teknolojinin gelişiminde kritik bir rol oynamaktadır. Umarım bunu akıllarında tutarlar ve ülkemizin geleceğinde önemli bir rol oynayacak olan bu sektöre ağır yükler getirmezler.

Bunu seçilmiş temsilcileriniz olmadan başaramayız. Lütfen, senatörlerinizle iletişime geçin ve, Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis’in değiştirilmesini önerdikleri altyapı kanun tasarısını destekleyin. Ayrıca tüm senatörlerden kripto para sahiplerinin kapsamlı şekilde incelenmesini gerektiren bu kuralları da kaldırmalarını istememiz gerekiyor. Teşekkürler.

The post Coinbase CEO’sundan ABD Kongresi’ne mesaj: İnovasyon kaçabilir appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments