Sunday, August 7th, 2022

Coinbase Kullanıcılarından Özür Diledi!

Dünyanın en büyük kripto para işlem platformlarından biri olan Coinbase Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nde bulunan müşterilerinden özür diledi. Salı günü paylaştığı bir blog gönderisinde Coinbase, haftalarca süren sistem kesintilerinden ve işlem kısıtlamalarından dolayı ABD’li ve AB’li müşterilerinin etkilendiğini ve bu sebeple kullanıcılarından özür dilediğini ifade etti.

Coinbase’den Özür

Yapılan açıklamalara göre yaşanan aksaklıkların sebepleri, platforma yeni gelen kullanıcılar, halihazırda üye olup da uzun zamandır faaliyet göstermeyen ama son fiyat hareketleri ile yeniden faaliyet geçen hesaplar ve yoğun işlem hacmi olarak sıralandı.

Buna ek olarak Coinbase yaptığı açıklamalarda, değişen düzenleyici gereklilikler sebebiyle daha fazla bilgi toplaması gereken hesaplar olduğunu ve bu sebeple de bazı hesaplara geçici kısıtlamalar getirdiğini dile getirdi.

Ayrıca Coinbase, düzenleyici yükümlülükler karşısında boyun eğmediklerini ancak bu süreci daha iyi yönetebileceklerini ve müşterilere bu süreci aktarmada daha iyi iş çıkarabileceklerini kabul ettiklerini ifade etti.

“Süreçleri Kolaylaştırdık”

Şirket yaptığı açıklamalarda, düzenleyici sebeplerle oluşabilecek kilitlenmeleri gidermeye yardımcı olmak için bilgi toplama prosedürlerini kolaylaştırdığını da ifade etti.

Öte yandan Coinbase, yoğun işlem günlerinde tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlama konusundaki küresel sorunlarla ilgili bir açıklama yapmadı ve bu süreçte aksayan işlemler için herhangi bir özürde bulunmadı.

Yoğun İşlem Günleri ve Borsalar

Genellikle borsalarda gerçekleşen işlemler belli düzeyde oluyor ve borsaların altyapıları da bu sıradan günlerde gerçekleşen işlemleri rahatlıkla kaldırabiliyor. Ancak geçtiğimiz gün yaşanan büyük artışlar ya da büyük düşüşler gibi ekstrem durumlarda borsalarda işlem hacimleri artıyor ve bazı borsaların altyapıları bu konuda yetersiz kalabiliyor.

Bu gibi dönemlerde yatırımcıların borsaları sert bir şekilde eleştirdiği görülüyor.

Facebook Comments