Monday, February 26th, 2024

Cosmos (ATOM), Basic Attention Token (BAT) ve Tron (TRX) Yorum – 7 Şubat 2021

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde sert bir düşüş trendine girdi. Günlerdir neredeyse her kripto paranın yükseliş yaşaması aslında bu düşüşün geleceğinin sinyallerini veriyordu. Yatırımcıların gözdesi olan Cosmos (ATOM), Basic Attention Token (BAT) ve Tron (TRX) ise bu düşüşten kurtulmayı başaramadı ve kızıl bir görüntü oluştu.

Cosmos (ATOM) Teknik Analizi

Kripto para piyasasına rakiplerine kıyasla kısa süre önce giren Cosmos (ATOM), kısa sürede top 20 içerisinde yer bulmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 1 saatte %1 düşüş yaşayan ancak 24 saatlik grafikte hala yeşil kalan ATOM, blockchain ağları arasında işbirliğini sağlıyor. ATOM, kritik 11,30 doların altına gerilerse bu düşüş 9 dolara kadar devam edebilir.

Öte yandan 12,70 dolar seviyesinde olan ATOM’un 15 dolar psikolojik direncini kırması fiyatın 20 doları zorlamasına imkan verecektir. ATOM için RSI indikatörü ise hala alış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor.

BAT Coin Yorum

Brave isimli internet tarayıcısının kripto parası olan BAT, uzun vadede yükselebilecek potansiyele ve altyapıya sahip. BAT, 0,37 dolarlık birim fiyatına rağmen 554 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile 72. sırada yer almakta. Brave tarayıcısındaki reklam ödemelerinin  ve buna benzer birçok hizmetin BAT aracılığıyla ödenmesi ise buna aktif bir kullanım katıyor.

BAT/USD işlem çiftinin 0,27 dolar altına inmesi tekrar 0,11 dolara düşüşü hızlandırabilir. Öte yandan 0,34 dolar desteği fiyatın daha aşağıya inmesii engelleyip 0,42 doların test edilmesini sağlayabilir.

Tron İstenilen Yükselişi Gerçekleştiremedi

Kurucusu Justin Sun’ın devamlı olarak Ethereum ile kıyasladığı Tron (TRX), yine bekleneneni gerçekleştiremedi. Aslında bunda Tron CEO’su ve kurucusu Justin Sun’ın başarısız pazarlama çalışmalarının da önemi büyük. Sun, GameStop hisselerinden milyonlarca dolarlık alım yapacağını açıklayarak DOGE’un yaşadığı yükselişi Tron’a da yaşatmak istedi.

Ancak TRX fiyatı bu olayın üzerine geçici bir %7’lik yükseliş ile yetinmek zorunda kaldı. TRX bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,034 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1 düşüş yaşamakta. 23. sıradaki Tron, aktif bir kullanımının olmaması nedeniyle uzun vadede bu düşüşüne hız katabilir. TRX için önemli destekler ise 0,030 dolar, 0,022 dolar ve 0,0010 dolar olarak görülüyor.

Tabii ki bu üç kripto paranın düşüşünde BTC fiyatının sert çekilmesi de etkili olmuş gibi gözüküyor.

Facebook Comments